Apdovanoti geriausi Lietuvos studentai sportininkai

Gruodžio 12 d. Kauno rotušėje įvyko 2019 m. geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras. Renginyje apdovanoti geriausi Lietuvos studentai sportininkai, kurie šiais metais savo sportiniais pasiekimais garsino universitetus ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

Geriausius atskirų Lietuvos universitetų studentus sportininkus apdovanojo Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas kartu su LSSA viceprezidente Genovaite Avižoniene ir viceprezidentu Romualdu Ginevičiumi.

Vytauto Didžiojo universiteto 2019 metų geriausiu sportininku išrinktas krepšininkas, EVF pirmo kurso magistrantas Marijus Užupis, kurio 2019 metų sportinių pasiekimų sąraše – Europos 3X3 čempionato III vieta ir Europos universitetų 3X3 krepšinio čempionato I vieta. Taip pat Marijus Užupis kartu su VDU krepšinio komanda tapo Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionu, Baltijos šalių studentų žaidynių krepšinio turnyro nugalėtoju ir Europos universitetų krepšinio čempionato III vietos laimėtoju.

Sportininkų pagerbimo vakare buvo apdovanoti  geriausi praėjusio sezono Lietuvos studentų krepšinio, tinklinio ir futbolo lygų sportininkai. Naudingiausiu krepšininku išrinktas VDU EVF trečio kurso studentas Regimantas Miniotas (treneris Arūnas Juknevičius).

Geriausia paplūdimio tinklininke pripažinta EVF antro kurso magistrantė Vytenė Vitkauskaitė (treneris Rimantas Pacenka).

Geriausiu salės futbolininku – ŠA absolventas Justinas Zagurskas (treneris Donatas Gražulis).

Ceremonijos pabaigoje buvo paskelbtas geriausiųjų studentų sportininkų dešimtukas. Apdovanojimus įteikė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo, mokslo ir sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza ir Kauno miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas.

VDU studentai irkluotojai, pasaulio jaunimo (iki 23 m.) čempionato sidabro medalių ir Europos jaunimo čempionato bronzos medalių laimėtojai Mantas Juškevičius (EVF mag. pirmakursis) ir Povilas Stankūnas (VDU ŽŪA ketvirtakursis) geriausių studentų sportininkų dešimtuke užėmė garbingą III vietą.

VDU ŠA ketvirto kurso studentė, šiuolaikinės penkiakovės sportininkė ir šių metų Europos jaunimo čempionė Aurelija Tamašauskaitė liko penktoje vietoje.

Geriausia Lietuvos studentų sportininke buvo pripažinta vasaros universiadoje aukso medalį iškovojusi Lietuvos sporto universiteto (LSU) absolventė Liveta Jasiūnaitė.

Antroje dešimtuko vietoje taip pat liko LSU atstovas Edis Matusevičius – ieties metikas, laimėjęs II vietą Pasaulio studentų universiadoje.

Geriausia 2019 metų Lietuvos studentų sporto komanda tapo VDU 3×3 krepšinio komanda: Marijus Užupis, Aurimas Urbonas, Tomas Zdanavičius ir Ignas Labutis (komandos treneris – Arūnas Juknevičius). VDU komanda tapo Lietuvos ir Europos universitetų 3×3 krepšinio čempionatų nugalėtoja.

Šventinį vakarą užbaigė VDU Muzikos akademijos studentų Pauliaus Kaminsko ir Patricijos Gadliauskienės atliekami muzikiniai kūriniai.