J.E. Prezidentas Valdas Adamkus ir Rektorius Juozas Augutis su VDU bendruomene pagerbė universiteto sportininkus

2017/2018 mokslo metus vainikavo iškilmingas renginys – už sporto pasiekimus buvo apdovanoti Vytauto Didžiojo universitetą Lietuvos ir užsienio čempionatuose bei turnyruose atstovavę sportininkai.
Birželio 13 dieną 12 valandą S. ir S. Lozoraičių muziejuje (VDU Rektorate) vyko neeilinė sportininkų pagerbimo ceremonija. Į muziejuje esančią VDU istorijos menę susirinko būrys akademinės bendruomenės narių: po rektorato posėdžio į salę buvo pakviestas VDU Tarybos pirmininkas Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, VDU Rektorius prof. Juozas Augutis, VDU Sporto centro vadovas Vladas Juknevičius, studentų sporto komandų treneriai, sportininkai ir juos atlydėję artimieji bei draugai.
Ceremonijos pradžioje renginio vedėja Rita Bieliauskaitė (VDU menų centro vadovė) pristatydama šiais mokslo metais iškovotus titulus pripildė nedidelę menės patalpą pakilia nuotaika. 2017/2018 metų sezono metu universtitetą atstovaujantys sportininkai buvo apdovanoti 33 kartus: 17 kartų jų kaklus puošė aukso, 9 – sidabro ir 7 kartus bronzos medaliai. Pasididžiavimo aurą dar labiau sustiprino ilgamečio Vytauto Didžiojo universiteto globėjo Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo žodis. Jaunystėje aktyviai sportavęs, įvairiuose sporto renginiuose bei sporto klubų steigimo procesuose Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje dalyvavęs Prezidentas kreipėsi į ceremonijos dalyvius su ypatinga pagarba ir jautrumu. Nenustoti tobulėti, garsinti universitetą, didžiuotis ir palaikyti vieni kitus – tai, kas buvo palinkėta susirinkusiems. Rektorius prof. Juozas Augutis neslėpė pasididžiavimo sportininkais ir pabaigęs savo kalbą padėka, pradėjo pagrindinę renginio dalį – apdovanojimų įteikimą. Pirmiausia Prezidento ir Rektoriaus rankų apdovanojimus atsiimti buvo pakviesti lengvosios atletikos atstovai, vėliau – krepšinininkai, tinklinio, futbolo žaidėjai, VDU palaikymo šokėjos, dziudo ir sambo kovotojos, galiausiai – stalo teniso ir badmintono žaidėjai. Komandų treneriams ir sporto centro vadovui buvo įteiktos Lietuvos Respublikos vėliavos. Atsiimdami Universiteto padėkas ir Prezidento Valdo Adamkaus knygas sportininkai ir treneriai neslėpė jaudulio, juk tai ypatinga akimirka. Ypatingą dovaną Prezidentui Valdui Adamkui ir rektoriui Juozui Augučiui įteikė ir  padėkos žodį už VDU Sporto centrą taręs krepšinio komandos kapitonas Dominykas Domarkas-Prezidento ir rektoriaus rankose atsidūrė vardiniai VDU krepšinio komandos marškinėliai.
Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo didžioji dalis VDU sportininkų, beabejo nedalyvaujantys labai apgailestavo, jog nepavyko būti kartu. Sportininkai dalinosi mintimis, jog tai  didelė vieninga šeima– kuri atstovaudama Vytauto Didžiojo universiteto vardą yra lyg kumštis. Ceremonija pasibaigė bendra renginio dalyvių nuotrauka, sportininkai ir kiti susirinkusieji pasidalino mintimis apie sporto reikšmę žmogaus gyvenime, rektorius pakomentavo aukštųjų mokyklų vaidmenį propaguojant fizinį aktyvumą Lietuvoje. Sportas yra tai, kas suteikia žmogui pasitikėjimo savimi, savarankiškumo, ryžto ir daug kitų svarbių savybių, kurios vėliau pasitarnauja daugelyje situacijų bet kurio žmogaus gyvenime – mintis, kurią išsakė didžioji dalis pagerbimo ceremonijoje dalyvavusių Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės narių ir su kuria bus pasitinkami nauji, iššūkių kupini mokslo metai.
Autorė: Indrė Puzinaitė

Foto: Jonas Petronis