Lietuvos studentų badmintono čempionas – atvirai apie savo pasiekimus ir sporto derinimą su studijomis

2018 m. vasario 24 d Lietuvos studentų sporto asociacijos organizuotame Lietuvos studentų badmintono čempionate VDU studentas Povilas Bartušis iškovojo čempiono titulą jau penktus metus iš eilės! Uždavėmė Povilui keletą klausimų apie jo pasiekimus.

Kuo tau svarbus šis laimėjimas?

Laimėjimas Lietuvos studentų čempionte, man asmeniškai yra labai svarbus, nes tai jau penktasis kartas iš eilės, kai laimiu šias varžybas. Prieš varžybas truputėlį užvaldo azartas, kai žinai, kad turi visas galimybes pasidabinti auksu jau net penktąjį kartą. Labai smagu dalyvauti universiteto veikloje, taip pat garsinti universiteto vardą. Vytauto Didžiojo universitetą labai vertinu, vertinu jo vertybes, o ypač galimybę sportininkams mokytis ir kartu profesionaliai sportuoti. Neatėjus į paskaitas, didžiąją dalį paskaitų medžiagos galima rasti moodle sistemoje, todėl mokytis tapdavo ypač paprasta ir patogu.

Šis laimėjimas, taip pat svarbus tuo, jog tai gali būti paskutinis studentų čempionatas man, kadangi praėjusiais metais baigiau ketvirtą kursą. Šie metai buvo paskutiniai, kai turėjau galimybę žaisti. Labai tikiuosi nuvykti į SELL žaidynes, kurios vyks Tartu mieste, Estijoje. Tai žaidynės, kuriose susirenka gausybė studijuojančių sportininkų iš daug šalių, todėl smagu su jais susitikti, pabendrauti, o taip pat ir pasitikrinti savo jėgas.

Kas padėjo pasiekti pergalės penktus metus iš eilės?

Pergales pasiekti padeda viso gyvenimo darbas. Būtų labai gerai, jeigu užtektų tik noro ir talento. 80 proc. rezultato nulemia sunkus ir alinantis darbas treniruotėse. Savo, kaip profesionalaus sportininko karjerą jau baiginėju, nes didžiąją dalį savo laiko skiriu Kęstučio Navicko vardo badmintono akademijai, kurioje galiu perteikti savo sukauptą patirtį vaikams bei mėgėjiškai žaidžiantiems suaugusiems.

Studentų čempionatuose ir SELL žaidynėse, atstovaudamas universitetą visada jaučiu begalinį palaikymą iš VDU Sporto vedėjo bei visos sportininkų bendruomenės, todėl pasiekti rezultatus yra daug lengviau ir smagiau. Tai suteikia motyvacijos.

Ką rekomenduotum VDU studentams?

VDU studentams rekomenduočiau, visų pirma vertinti VDU universitetą, įsitraukti į jo veiklą, renginius ir pačią organizaciją, nes tai labai puiki vieta, turinti gilias vertybes ir aiškią kryptį. VDU universitetas kiekvienam studentui suteikia galimybę užsiimti mėgstama veikla, nesvarbu kokia ji būtų. Mano atveju, universitetas labai prisidėjo prie mano pasiektų rezultatų, visada palaikė, padėjo ir už tai jam esu labai dėkingas. Studentai, norintys sportuoti, tai gali daryti VDU Sporto centre, kuriame sąlygos yra išties geros, todėl norėčiau paskatinti studentus ir rekomenduočiau jiems atvykti į VDU sporto centrą bei išbandyti kažkurią siūlomą sporto šaką. Esu labai dėkingas, kad VDU universitetas pamilo ir Lietuvoje ne tokią populiarią sporto šaką, kaip badmintonas. Tai puikus sportas, kuris reikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų, o taip pat yra ir labai socialus, nes jame galima susirasti daugybę draugų bei bendraminčių. Todėl kviečiu išbandyti badmintoną! Nenusivilsite!