Pasaulio bronzos medaliai VDU 3×3 krepšinio komandai

Kinijoje, Siameno mieste vyko 3X3 FISU Pasaulio universitetų lygos 2018 finalai. Lapkričio 15-18 dienomis finaluose dalyvavo 16 stipriausių vaikinų ir merginų universitetų 3×3 komandų, visų žemynų čempionatų pirmų, antrų nugalėtojai. Vytauto Didžiojo universiteto komanda dalyvavo kaip Europos 3×3 universitetų čempionato nugalėtoja.

Iš Europos čempionų komandoje liko tik Lukas Grabauskas (klubas ,,Enrico Battaglia” Italija), prie jo prisijungė Vainius Steponavičius, Ernestas Sederevičius bei Deividas Petravičius ( visi Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda). Finalinį turnyrą VDU komanda pradėjo prieš McGill universitetą ( Kanada) pralošimu (21:15 ).

Luko Grabausko teigimu, komandai trūko susižaidimo, nes visi susirinkę iš didžiojo krepšinio ir reikia laiko pajusti 3×3 krepšinio dvasią.

Komanda greitai rado savo žaidimą ir grupės rungtynes baigė dviem pergalėm Macquarie universitetas. Australija 17:15, bei Istambulo Arel universitetas. Turkija 21:10). Atkrintamų rungtynių pirmuoju išbandymu tapo Centre Studies universitetas. Meksika, kurią parbloškė įsibėgėjusi Vytauto Didžiojo universiteto trijulė net 21:9.

Ketvirtfinalio barjerą taip pat peržengė pergalingai 21:11 prieš Payame Noor universitetą, Iranas. Vaikinų iš VDU pusfinalyje laukė visus nugalėjus Kinijos Huaqiao universitetą. komanda su dviem Kinijos rinktinės nariais Pusfinalis prasidėjo kovingai ir taškas į tašką, bet Kinijos komanda pasirodė stipresnė ir nugalėjo VDU 21:16.

VDU komandos centras Deividas Petravičius teigia, kad atkrintamųjų etapas pareikalavo daug jėgų ir emocijų, bet rungtynėms dėl trečios vietos mes stojom susikoncentravę ir nusiteikę iškovoti medalius. Didelis nusiteikimas ir noras iškovoti medalius padėjo nugalėti Aucklando universitetą. Naujoji Zelandija 21:16. VDU komandos narys Vainius Steponavičius sako, kad iškovoti trečios vietos medaliai didžiulis darbas ir puikus jausmas, nes šiame finaliniame turnyre dalyvavo stipriausio Pasaulio 3×3 universitetų komandos.

Trečios vietos medaliai buvo ne vienintelis iškovotas trofėjus VDU komandai. Ernestas Sederevičius laimėjo dėjimo į krepšį konkursą. Lukas Grabauskas dalinasi tik geriausiomis nuotaikomis: ,, Finalinis turnyras pareikalavo daug jėgų, esame pavargę, bet laimingi dėl iškovotų medalių “ Pirma vieta atiteko Huaqiao universitetui, Kinija, antra vieta – Mcgill universitetui, Kanada, trečioji vieta  – Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuva.