Pasaulio universitetų 3×3 krepšinio čempionatui Kinijoje VDU komanda ruošiasi neįprastai. Interviu su Luku Grabausku

Šių metų liepą vykusiose Europos universitetų žaidynėse ( iš viso varžėsi 24 Europos universitetai krepšinio turnyre) kovojusiems Vytauto Didžiojo Universiteto 3×3 krepšininkams atiteko pirmoji vieta ir kelialapis į pasaulio 3×3 turnyrą Kinijoje. Jau šių metų lapkritį vaikinų laukia pirmoji kova, kurioje rungtyniaus su Kanados McGill Universiteto krepšininkais. Kinijoje lapkričio 15-18 dienomis (Xiamen) mieste vyks Pasaulio finalinis 3×3 krepšinio etapas, kur paaiškės Pasaulio čempionai. Iš visuose žemynuose vykusių žaidynių į Pasaulio čempionatą keliauja tik pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos. Tad Kinijoje vyksiančiame turnyre be aukso medalius laimėjusių VDU krepšininkų, dalyvaus ir Goettingeno studentų komanda iš Vokietijos.Lietuviai varžysis D pogrupyje kartu su komandomis iš jau minėtos Kanados, Australijos bei Turkijos šalių universitetų, tad nusimato įdomios bei atkaklios rungtynės.Kinijoje rungtyniaus 16 vaikinų krepšinio komandų ir 16 merginų komandos.
Teisę varžytis pasauliniame čempionate iškovojo taip pat tokios šalys kaip: Argentina, Mongolija, Uganda, Naujoji Zelandija, Iranas ir kt.
Europos čempionų komanda keliaus į Pasaulio čempionatą atsinaujinus, be trijų žaidėjų. Ignas Labutis tęse karjerą Kėdainių ,,Nevėžio“ klube, Rokas Stankevičius Šiaulių ,, Šiauliai“ klube, Aurimas Urbonas Marijampolės ,, Sūduva-Mantinga“ klube.

Prie Luko Grabausko Italija “Enrico Battaglia” A.S.D prisijungia Ernestas Sederevičius, Vainius Steponavičius ir Deividas Petravičius atstovaujantys Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio klubą RKL čempionate.

Pasidalinti savo mintimis apie artėjantį turnyrą Kinijoje sutiko krepšininkas Lukas Grabauskas:

Liepą vyko turnyras Portugalijoj, kuriame iškovojote pirmąją vietą. Ką iš jo parsivežėt, ko pavyko pasimokyti?
-Parsivežėm manau didelės patirties, žaidėm tikrai prieš aukšto lygio komandas. Kaip sakoma, kiekvienose rungtynėse kažko naujo išmoksti, tai manau sugebėjom pajusti vienas kitą daugiau, kas ir yra labai svarbu 3×3 krepšinyje.

Kaip vertini pogrupį, kuriame teks varžytis artėjančiame turnyre? Juk dalyvauja komandos iš Kanados, Australijos universitetų.
-Vertinu kaip didelį iššūkį, manau bus geras jėgų patikrinimas, pirmosios rungtynės prieš čempionų titulą apgint bandančius kanadiečius, manau bus rimtas turnyras, visgi pasaulio čempionatas.

Na taip, komandos pasitaikė ne iš lengvųjų. Gal galėtum papasakoti, kaip vyksta pasiruošimas?
-Pasiruošimas šiuo metu yra kiek kitoks nei įprastas, visi žaidžia sezoną, rungtyniauja savo klubuose. Prieš išvykimą į Kiniją turėsim kelias treniruotes visi kartu.

Kaip manai, kas galėtų būti jūsų komandos stiprioji pusė? Arba pranašumas prieš kitas komandas?
-Stiprioji pusė, manau , kad visi būsim lygiaverčiai. Pranašumo kol kas tikrai nematau, bet bandysim nustebinti kitas komandas protingu krepšiniu.

Ko norėtum palinkėt sau ir komandai?
-Sėkmės ir tik pergalės.

VDU krepšininkai Kinijos Siameno mieste vyksiančiame 3×3 Pasaulio čempionate savo jėgas išbandys jau lapkričio 15 dieną.

Straipsnio autorė Justina Tamošiūnaitė.