VDU krepšininkai – apie sėkmingai praėjusį Vasaros lygos turnyrą

Liepos 27 – rugpjūčio 5 d. Kėdainiuose vyko „Bucket Summer League“ turnyras, kuriame žaidė aštuonios komandos, tarp kurių ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Turnyre VDU komanda sulaukė Donato Sabeckio, Vytenio Čižausko, Pauliaus Soroko, Regimanto Minioto, Adomo Drungilo, Rolando Jakšto, Aurimo Urbono ir Justo Tamulio pagalbos, o jiems vadovavo Povilas Šakinis bei Virginijus Mikalauskas.

Žaidimu Vasaros lygoje besimėgavusi VDU komanda iškovojo antrąją vietą. Pirmąją renginio dieną netikėtą pralaimėjimą iš Vokietijos talentų sudarytai JL komandai patyrusi VDU vėliau reabilitavosi – grupėje iškovojo 5 pergales iš 6 galimų, pusfinalyje 68:63 parbloškė SYNKARB ir finale tik po atkaklios kovos 56:61 nusileido „Arotena Oaks“ krepšininkams.

Vis dėlto sėkmės pamatus VDU pradėjo dėliotis dar gerokai anksčiau – gegužės mėnesį, kai tik buvo paskelbta turnyro data. „Idėja dalyvauti turnyre kilo dar pavasarį – komandos vadovas Vladas Juknevičius (VDU sporto centro vadovas) pasiūlė žaisti turnyre, nes dėl pandemijos buvo atšauktas kitas turnyras Serbijoje“, – pasakoja komandos aukštaūgis Regimantas Miniotas.

Europos universitetų turnyrą pakeitė „Bucket Summer League“

Prasidėjusi pandemija pakoregavo VDU krepšinio komandos planus – liepos mėnesį krepšininkai ruošėsi dalyvauti tradiciniame Europos universitetų turnyre Belgrade, kuriame varžosi ir kitų sporto šakų atstovai. Atšaukus šį turnyrą VDU krepšinio komanadai pasitaikė galimybė jėgas išbandyti „Bucket Summer League“ turnyre. Nors krepšininkai galėjo pasirinkti atstovauti ir kitas komandas, tačiau daugelis jų liko ištikimi VDU ekipai.

„Jau kaip ir buvau sutaręs su kita komanda, bet sulaukęs skambučio iš VDU – planus pakoregavau“, – pasakoja VDU gynėjas Aurimas Urbonas bei priduria, jog dėl šio sprendimo labai džiaugiasi. Taip pat ne vieno kitų komandų kvietimo sulaukęs Donatas Sabeckis aiškina, jog prisijungti prie VDU ekipos nusprendė ganėtinai greitai. „Norėjau su universiteto komanda siekti aukščiausių tikslų“, – teigia 27-erių įžaidėjas, kuriam turnyre buvo paskirtos ir VDU komandos kapitono pareigos.

„Komandoje už viską atsakingas VDU sporto centro vadovas, kuris jau eilę metų viską atlieka itin profesionaliai, todėl mano, kaip kapitono pareigos buvo smulkios. Iš esmės aš tik kontaktuodavau su kitais žaidėjais, o vadovas rūpinosi treneriais, kelionėmis, draudimais bei pačiu pasiruošimu rungtynėms“, – pagyrų VDU vadovybei negailėjo D. Sabeckis.

Nors VDU komanda turnyrui su vyriausiuoju treneriu Povilu Šakiniu ruošėsi ilgiau nei savaitę, ne visi joje galėjo dalyvauti. Vienas tokių buvo Aurimas Urbonas, kuriam ši vasara itin intensyvi – krepšininkas visą liepos mėnesį varžėsi „Hoptrans 3×3“ turnyre. „Komandos draugai ruošėsi turnyrui, man pačiam prisijungti prie jų nepavyko, nes ši vasara gavosi intensyvi – pradžioje prisižadėjau dalyvauti šiame turnyre, o tik po to prasidėjo planavimas žaisti trijulių varžybose. Džiaugiuosi, jog pavyko viską suderinti“, – pasakojo „Šiaulių“ klubui atstovaujantis A. Urbonas.

Turnyras viršijo lūkesčius

Džiugu, jog didelio pasiruošimo VDU komandai nereikėjo – visi krepšininkai yra žaidę kartu Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL). Iki turnyro finalo nukeliavę VDU krepšininkai neabejoja, jog vienas kito pažinimas buvo jų stiprybė 10 dienų trukusiame turnyre. „Manau, jog turnyre didžiausias mūsų pliusas ir buvo tai, jog esame žaidę kartu anksčiau. Su VDU esame iškovoję ne vieną čempionų titulą, todėl natūralu, jog komandoje visi turėjo reikiamą mentalitetą. Taip pat atmosfera aikštėje bei už jos ribų buvo tokia, kokios galėtų pavydėti net kai kurie profesionalūs klubai“, – džiaugėsi D. Sabeckis.

Vietoje turnyro Belgrade VDU studentai šią vasarą turėjo tenkintis kovomis Kėdainiuose, tačiau tokia alternatyva ne tik, kad kompensavo pandemijos padarytus padarinius, bet ir viršijo žaidėjų lūkesčius. „Toks turnyras buvo atgaiva visiems. Buvome išsiilgę aukšto lygio krepšinio, o ne tik žaidimo kieme su draugais. Vasaros lygoje kiekvienose rungtynėse turėjome rimtai kovoti dėl pergalės, todėl galime sakyti, kad kovos Kėdainiuose ne tik kompensavo Europos universitetų čempionato atšaukimą, bet ir viršijo mūsų lūkesčius“, – gerų emocijų neslėpė VDU kapitonas.

Karantino metu įvairiais būdais sportinę formą palaikę VDU krepšininkai norėtų, jog šis vasaros turnyras taptų kasmetiniu. „Turnyro idėją vertinu labai teigiamai ir tikrai būtų smagu, jog tai taptų kasmetiniu renginiu. Vasaros lygoje turėjome konkurencingą sudėtį ir gavome viską, ko norėjome – ne tik varžėmės aukštame lygyje dėl apdovanojimų, bet ir geriau pasiruošėme sezonui, pabuvome geroje kompanijoje. Žinoma, taisytinų dalykų yra, pavyzdžiui rungtynių tvarkaraštis, tačiau pirmaisiais metais nereikia norėti, jog viskas būtų idealu“, – kalbėjo krepšininkas R. Miniotas.