VDU krepšininkai – tarptautinio turnyro čempionai Izraelyje

"Raudų siena" Jeruzalė, Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda

“Raudų siena” Jeruzalė, Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda

Eilatas, Izraelis

Prieš tryliką metų Atlanta Hawks bendrasavininkas Edas Peskovičius (Ed Peskowitz) įkūrė krepšinio Draugystės turnyrą (The Frienship Games) stiprinant sportinį ir diplomatinį bendradarbavimą vidurio rytų regione. Pirmieji turnyrai buvo rengiami TelAvive, vėliau persikėlė į kurortinį Eilato miestą. 2018 metų Draugystės turnyre dalyvavo VDU krepšinio komanda. Be Lieuvos studentų dalyvavo ir Ukrainos, bei Lenkijos krepšinio komandos, vidurio rytų komandos iš Izraelio, Palestinos,Jordanijos. Dėl čempionų vardo grumėsi dešimt vyrų komandų ir penkios moterų moterų komandų.
Eilato mieste kepinantis 40 laipsnių ir didesnis karštis Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkams nesutrukdė pradėti perglale Draugystės turnyre prieš Airijos krepšinio komandą. Grupės varžybas Lietuvos studentai baigė sunkia pergale prieš Izraelio studentų rinktine (42:38) Šiose rungtynėse pasižymėjo Rytis Juknevičius (11tš. 8r.p.7išp.pražangos), Dominykas Domarkas (10tš. 2/3 trit. 7 at.k.) Ernestas Sederevičius (6tš. 8at.k.)
Pusfinalyje VDU krepšininkai susitiko su Eilato miesto komanda, kuri rungtyniauja aukščiausioje Izraelio lygoje. Bet tai,jog Eilato komanda nebuvo stipriausios sudėties nepalengvino pusfinalio rungtynių. VDU krepšinio komandos į pusfinalį atvyko palaikyti Lietuvos ambasadoriaus Izraelyje patarėjas Aleksandras Kudaba. Rungtynės vyko taškas į tašką ir po dviejų kėlinukų rezultatas buvo lygus (30:30). Antroje rungtynių dalyje taiklūs Simono Kriaučiūno ir Vainiaus Steponavičiaus tritaškiai leido įgyti didesnę persvarą. Tritaškių salve tuo nesibaigė, dar pridėjo Julius Liesis , D.Domarkas ir R.Juknevičius savo taiklius metimus ir VDU krepšininkai šventė pergale (48:37).
Izraeilio studentų krepšinio rinktinė ir Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda susitiko finale. Finalas susitiko grupėje žadžiusios dvi komandos, kurių akistata baigėsi minimalia VDU komandos persvara (42:38) . Tai žadėjo atkaklią kovą dėl čempionų taurės. Komandos pirmąjį kėlinį pradėjo taikliai ir nesusikrovė didesnės persvaros. Kitas vaizdas po pirmojo kėlinio , Izraelio komanda toliau tęsė taiklias atakas į kurias VDU puolimas buvo bedantis. Į ilgąją pertrauką Lietuvos studentai išėjo atsilikdami 8 taškais ( 30:38).

Vytauto Didžiojo universiteto komandos stiprioji puolimo korta Draugystės turnyre buvo tritaškiai metimai, kurių pirmoje dalyje nebuvo pataikyta. Trečio kėlinio agresyvi ir energinga gynybą išmušė Izraelio komandą iš vėžių. R.Juknevičius perėmė 7 kamuolius finalinėse rungtynėse, didžiąją dalį trečiajame kėlinyje. Atsibudo ir snaiperiai Dominykas Domarkas sukalė du tritaškius , jam paantrino Vainius Steponavičius ir VDU komanda turi 5 taškų persvarą prieš ketvirtą kėlinį (50:45). Izraelio komandai matomai mažėjo jėgos prieš klampią ir komandišką VDU gynybą. Triaškia ir metimai iš distancijos toliau buvo taiklūs ir tai tolino Izraelio studentų krepšinio komandą nuo čempionų titulo. Rungtynių pabaigoje su didesne energija žaidę VDU krepšininkai palaužė Izraelio komandą (68:54) ir iškėlė čempionų taurę. VDU komanda: Rytis Juknevičius, Bartautas Blažauskas, Ernestas Sederevičius, Lukas Balčiūnas, Dominykas Domarkas, Vainius Steponavičius, Mindaugas Čibiras, Simonas Kriaučiūnas, Julius Liesis, treneris Arūnas Juknevičius, komandos vadovas Airidas Nutautas.