VDU krepšinio komanda – Europos universitetų žaidynių lyderiai

Universitetų krepšinis Lietuvoje yra ypatingas tuo, kad leidžiama prie komandos prisijungti profesionaliems žaidėjams ir daugumą jų tą mielu noru daro.

Pauliaus Soroko teigimu: „Lietuvoje yra labai vertinamas bakalauro ar magistro laipsnis. Visi sportininkai, kurie nori studijuoti, yra priimami į universitetą. Kitas privalumas – universitetas stengiasi, kad padėtų sportininkams suderinti studijas su treniruotėmis.“

Kauno Žalgirio komandoje žaidžia net trys žaidėjai, kurie vos prieš 20 dienų laimėjo universitetų čempionatą – Paulius Valinskas, Gytis Masiulis ir Martynas Sajus. Ir tai dar ne viskas, Kauno Žalgiryje žaidžia kai kurie Vytauto Didžiojo universiteto alumnai. Vienas žinomiausių žaidėjų Paulius Jankūnas, kuris universiteto komandoje žaidė du sezonus, kartu su Mantu Kalniečiu, Jonu Mačiuliu, Artūru Milakniu ir Adu Juškevičiumi. Net 6 kartus iš eilės  šie žaidėjai kartu laimėjo universiteto titulus.

Be šių krepšininkų, žaidė tokie žaidėjai kaip Edgaras Ulanovas, Artūras Milaknis ir buvęs NBA žaidėjas Mindaugas Kuzminckas, o sąrašas yra nuolat pildomas.

Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda dominuoja Europos universitetų žaidynėse. Iki šiol jie yra dalyvavę šešiuose Europos universitetų čempionatuose bei žaidynėse ir turi parsivežę 6 aukso medalius. Atrodo, kad jei pamatai komandų sąraše Vytauto Didžiojo universitetą, turėtum susitaikyti, kad auksas atiteks jiems. Neįtikėtina!

www.eusa.lt