Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda tapo XX-ojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato nugalėtojais

Jubiliejinis XX-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas ir 14—asis auksinis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšinio komandos trofėjus.

Balandžio 30-ąją dieną, Kauno halėje vykusiose finalinėse varžybose po įtemptos ir permainingos kovos, iškovota pergalė prieš Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkus rezultatu 80:68 (20:23, 15:11, 22:12, 23:22).
Po daug jėgų pareikalavusių pusfinalio varžybų, VDU ekipos laukė ne ką lengvesnė finalo kova. Lygos prezidentui Rimantui Cibauskui pasveikinus renginio dalyvius ir svečius, prasidėjo paskutinės sezono rungtynės.
Nuo pat pirmos atakos buvo akivaizdu, kad abiejų komandų startiniai penketai į aikštelę įžengė su užsidegimu laimėti, o tai šiek tiek ir kaustė žaidėjus. Pirmieji taškus pelnė KU žaidėjai, tačiau iki pat didžiosios pertraukos pirmaujanti komanda pasikeitė keliolika kartų. Aršiai besigynusios ir panašiu pataikymo procentu atakavusios ekipos nepajėgė ženkliau padidinti savo persvaros ir nuraminti Kauno halės tribūnose susirinkusių sirgalių. Antrasis kėlinys pasibaigė vieno taško persvarą turint Vytauto Didžiojo universiteto komandai (35:34). Pirmoji rungtynių dalis patvirtino finalo vardą. Kauno halėje buvo juntamas gausesnis VDU komandos palaikymas, tad antroji dalis laukė dar kovingesnė.
Taiklūs metimai trečiajame kėlinyje atvedė kauniečius į pergalę. Praėjus trečiojo ketvirčio 5 minutėm rezultatą persvėrė Pauliaus Valinsko metimas.Toliau, į bevaises KU atakas, Gytis Masiulis atsakė taikliais metimai. Prie šitos taiklių metimų serijos prisidėjo Marijus Užupis ir Regimantas Miniotas. Dominykui Domarkui pataikius tritaškį, rezultatas tapo 57:43, ir ši 14 taškų persavara tapo dideliu slenksčiu KU kovojant dėl pergalės. VDU vaikinai kovingai nemažino apsukų gynyboje.Tiek žaidėjų, tiek trenerio teigimu, puikus žaidimas šio kėlinio metu buvo viena iš pergalės priežasčių. Nors KU komandos žaidėjai nerodė jokių pasidavimo ženklų,žaidimo iniciatyva galutinai atiteko VDU ekipai. Ketvirtajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas ir praėjus 40-iai finalo minučių švieslentėje esantis rezultatas 80:68 įtvirtino kauniečių pergalę. Šios finalinės rungtynės jau buvo paskutinės trims VDU komandos žaidėjams Dominykui Domarkui, Donatui Sabeckui, Edgarui Ulanovui, toks yra lygos amžiaus cenzas. Jie atstovaudami VDU nukalė daug čempioniškų akimirkų.
Prie komandos rezultato svariai prisidėjo naudingiausio finalo žaidėjo titulu apdovanotas žalgirietis Gytis Masiulis (22 naud. balai, 20 tšk., 8 atk. kam.). Rezultatyvumu išsiskyrė Paulius Valinskas (14 naud. balų, 15 tšk.), Donatas Sabeckis (12 naud. balų, 12 tšk.). Komandą visų rungtynių metu nuo atsarginių žaidėjų suolelio palaikė buvęs komandos kapitonas Edgaras Ulanovas.
Klaipėdiečių tarpe naudingiausiai pasirodė Klaipėdos „Neptūno“ komandoje žaidžiantys Arūnas Mikalauskas (20 naud. balų, 16 tšk., 7 rez. perd.) ir Matas Jucikas (16 tšk., 7 akt. kam.). Rezultatyvūs taip pat buvo Evaldas Šaulys (10 tšk., 8 atk. kam.), Aidas Einikis (13 tšk.).
Finalinių rungtynių MVP laurai atiteko VDU komandos nariui Gyčiui Masiuliui.
Finalo dieną išaiškėjo visi vaikinų ir merginų grupių nugalėtojai. Trečiąją vietą vaikinų grupėje iškovojo Lietuvos sporto universiteto komanda (LSU). Merginų grupėje aukščiausią titulą į Vilnių išsivežė Vilniaus universiteto (VU) krepšininkės, antroji vieta atiteko Lietuvos sporto universiteto (LSU) komandai, trečioji –Klaipėdos universiteto (KU) ekipai.
XX-ojo LSKL čempionato šventės dalyvius ir žiūrovus linksmino vedėjai Radistai, muzikiniais pasirodymais džiugino projekto „X faktorius“ dalyviai „120“, Augustė, Mantas ir „Golden Age“.

Teksto autorė: Indrė Puzinaitė