VDU šokėjų palaikymo grupė siekia populiarinti šokėjų varžybas, kaip vis augančią sporto šaką
Į sporto komandų palaikymo šokėjų (angl. Cherrleading) grupes Lietuvoje dažniausiai žiūrima kaip į pramogą, tačiau daugelis net neįsivaizduoja, kiek laiko ir jėgų reikalauja paruošti minutės trukmės šokį. Vis dar neretai palaikymo šokėjos pasirodo tik per krepšinio rungtynių pertraukėles, tačiau pasaulyje nuolat atsiranda varžybų bei čempionatų, kuriuose tarpusavyje varžytis gali palaikymo šokėjų grupės.
Prieš penkerius metus VDU Sporto centras nusprendė suburti merginų komandą, kuri netrukus pradėjo demonstruoti ne tik puikius pasirodymus krepšinio varžybų metu, bet ir skinti apdovanojimus tarptautiniuose turnyruose, o savo pasirodymais jau džiugina ne tik universiteto bendruomenę, bet ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žiūrovus.
Savo mintimis apie VDU palaikymo šokėjų grupę bei ateities planus sutiko pasidalinti grupės vadovė Indrė Piličiauskaitė.
Kaip kilo idėja suburti VDU sporto komandų palaikymo šokėjų grupę?
Lietuvoje nėra daug sporto komandų palaikymo šokių grupių, nors kitų pasaulio šalių aukštosios mokyklos jų kartais turi net po kelias. Taigi, mes atsižvelgėme į tai ir pagalvojome, kad ir mūsų šiuolaikiškame universitete galėtų atsirasti tokia šokėjų grupė, kuri galėtų palaikyti ne tik VDU vaikinų krepšinio komandą, bet ir pati galėtų varžytis sporto komandų palaikymo šokių čempionatuose.
Ką jums, kaip grupei, pavyko nuveikti per savo gyvavimo laikotarpį? Kokie artimiausi šokių grupės planai?
Visų pirma, pavyko suburti stabiliai treniruotes lankančių merginų komandą, su kuria malonu dirbti, kurti šokius ir dalyvauti įvairiose šokių sporto varžybose bei renginiuose. Jau turėjome garbės padirbėti ne tik su Lietuvos šokių specialistais, bet buvome pasikvietę ir šokius kūrėme kartu su žinomais Vokietijos, Latvijos bei Ukrainos choreografais. Taip pat, per šį laikotarpį ne kartą dalyvavome sporto komandų palaikymo šokėjų varžybose Lietuvoje ir užsienio šalyje (Suomijoje, Ispanijoje, Italijoje, Kroatijoje), iš kurių pavyko parsivežti įvairių spalvų medalius bei taures.
Reikšmingiausiu savo laimėjimu laikome iškovotą antrąją vietą praėjusių metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandų palaikymo šokėjų turnyre, kuris vyko Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės varžybų metu Siemens arenoje.
Šio sezono pabaigoje VDU šokių grupės laukia keletas šokių varžybų renginių, kuriems jau šiuo metu pradedame intensyviai ruoštis. Planuojama atvira VDU šokėjų grupės treniruotė, kuri, tikimės, sulauks dėmesio iš moksleivių, būsimų universiteto studenčių.
Kaip dažnai jums tenka susidurti su nuomone, kad palaikymo šokėjų varžybos nėra sportas? Ką galėtumėte atsakyti taip manantiems žmonėms?
Žinoma, su tokia nuomone tikrai tenka susidurti, tačiau mes taip nemanome ir tikimės, kad laikui einant nuomonė ims kisti. Rungtynių šokių sportas – viena iš naujesnių, vis populiarėjančių, sporto šakų, bandančių patekti net į olimpinių žaidynių programą. Jau apie dvidešimt metų vyksta pasaulio sporto komandų palaikymo šokių čempionatai, turintys tvirtai nusistovėjusias ir šios sporto šakos varžybų taisykles.
Lietuvoje šios sporto šakos plėtojimu ir varžybų organizavimu užsiima Lietuvos rungtynių šokių federacija. Rungtynių šokių sportas – nelengvas užsiėmimas, kuriame pasitaiko ir rimtų traumų. Sportininkams, siekiantiems meistriškumo, taip, kaip ir kitose sporto šakose, tenka daug treniruotis. VDU šokių grupė įprastai treniruojasi keturis kartus per savaitę, tačiau ruošiantis svarbioms varžyboms tenka dirbti ir savaitgaliais, o kartais treniruotės vyksta ir du kartus per dieną.
Kaip manote, ar VDU šokėjų palaikymo grupė sulaukia pakankamai dėmesio iš universiteto bendruomenės?
Dėmesio ir palaikymo sulaukiame pakankamai, tačiau merginoms jo niekada nebus per daug.