Sveikatingumas
Sportuojantis universitetas – sveika bendruomenė
Fiziškai ir psichiškai sveika, savo potencialą maksimaliai realizuojanti asmenybė tampa modernios visuomenės idealu.
Fizinis aktyvumas yra svarbi sveikos gyvensenos dalis. Judėjimo nauda yra svarbi įvairiais raidos etapais – ji svarbi žmogaus formavimuisi, vystymuisi, brendimui. Jaunystėje susiformavęs judėjimo poreikio mentalitetas, išlieka visam gyvenimui, teigia ekspertai.
Fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti svorį, gerina psichoemocinę būseną. Nustatyta, kad sportuojančių asmenų atmintis geresnė, sportuojant ugdoma valia, didėja savivertė. Fizinio aktyvumo pratybos didina fizinį pajėgumą, dėl to lėtėja nuovargio tempai – galime ilgiau ir produktyviau dirbti ar/ir mokytis.
Reguliaria fizine veikla užsiimančio žmogaus kūne vykstantys morfologiniai ir funkciniai pakitimai gali padėti išvengti kai kurių lėtinių ligų (širdies ir kraujagyslių, diabeto, kai kurių rūšių vėžio, depresijos) arba jas pavėlinti.
Fizinė veikla suteikia kiekvienam universiteto bendruomenės nariui, nesvarbu ar tai būtų studentas, dėstytojas, mokslininkas ar budėtojas, galimybę atsiskleisti, bendrauti su bendraminčiais, palaikyti ar gerinti savo fizinę būklę, įgyti naujų žinių, naujų draugų, tarpusavyje rungtyniauti, ugdyti savo asmenybę.
Taigi, į šią veiklą galima žvelgti kaip į individualius siekius ir galimybes, gyvenimo stilių, laisvalaikio praleidimą, fizinės formos palaikymą, sveikatingumo komponentų gerinimą bei galimybę rungtyniauti.