Europos universitetų irklavimo čempionato atgarsiai: VDU studentai pelnė du medalius

Rugsėjo 7-10 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) irkluotojų komanda dalyvavo Lenkijoje, Bydgoščiuje mieste vykusiame Europos universitetų irklavimo čempionate. Šiame sporto renginyje savo jėgas išbandė net 524 dalyviai iš 20 šalių ir 81 universitetų, kurie varžėsi 20 skirtingų rungčių.

Oras visas čempionato dienas Brdyujscie regatos trasoje buvo palankus sportininkams, o varžybos – įtemptos, pareikalavusios daug atletų pasiruošimo ir atsidavimo. Visos pirmenybių dienos sukėlė begales emocijų, dalyviai trasose atiduodavo visas jėgas, nuo jų neatsiliko ir sirgaliai, kurie sportininkus trasoje palaikė itin garsiai.

VDU sportininkė, VDU Švietimo akademijos (ŠA) ketvirtakursė Raminta Morkūnaitė, čempionate startavo Moterų vienviečių valčių klasėje (W1x). Šioje rungtyje varžėsi 18 dalyvių, o po atkaklios kovos VDU atstovė R. Morkūnaitė pasipuošė sidabro medaliu, pasiektu rezultatu (3:53.53) tik per plauką atsilikdama nuo varžovės iš Vengrijos.

Vyrų porinių keturviečių valčių klasėje (M4x), kurioje dalyvavo 8 įgulos, nugalėtojais po atkaklios kovos tapo VDU sportininkai: VDU ŠA antro kurso studentas Benas Paunksnis, VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto (EVF) trečiakursis Rokas Jakubauskas, VDU EVF ketvirto kurso studentas Virgilijus Prušinskas ir pirmakursis VDU ŠA studentas Domantas Riauba. Įspūdingą pasirodymą pademonstravę (2:54.82) ir aplenkę varžovus bei palikę juos už nugarų, VDU sportininkai pasipuošė aukso medaliais.

Vyrų dviviečių valčių klasėje (M2x) rungtyje dalyvavo 15 įgulų, mūsų universiteto sportininkai, VDU ŠA ketvirtakursis Benas Volkovas ir VDU ŠA trečiakursis Titas Mašanauskas pademonstravo solidų rezultatą (3:22.15) ir iškovojo 4 vietą.

Susumavus rezultatus bendroje universitetų įskaitoje, VDU irklavimo komanda kartu su Čekijos gyvybės mokslų universitetu tarp 38 universitetų užėmė 6 vietą.