Gediminas Navickas pristatė „Žalgirio“ sistemos išskirtinumą ir patirtį Jungtinėse Amerikos valstijose VDU Sporto studijų studentams

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje svečiavosi Gediminas Navickas, Kauno „Žalgirio“ sistemos vadybininkas, jaunimo programos vadovas, profesionalus sportininkas bei Pasaulio čempionas. Gediminas yra VDU alumnas – čia jis baigė magistro studijų programą „Sports Bussiness MBA by EB Institute“.

Gediminas Navickas.

G. Navickas su studentais pasidalino išskirtiniais „Žalgirio“ bei jaunimo treniravimo ypatumais ir patirtimi, kurią sukaupė stažuotėje, lankydamas elitinius JAV universitetus. Specialistas taip pat atskleidė „Žalgirio“ sistemos sportininkų rengimo ir trenerių kompetencijos unikalumą, išskirtinumą ir autentiškumą – tokios svečio įžvalgos buvo aktualios ir gali būti pritaikomos bet kuriai sporto šakai.

„Džiaugiuosi turėta galimybę su studentais, kurie taps treneriais, pasidalinti „Žalgirio“ jaunimo sistemos pagrindiniais akcentais ir stažuotėje JAV įgytomis žiniomis. Esu tikras, kad VDU šių studijų pagalba puikiai ruošia ateities trenerių kartą ir džiaugiuosi, kad „Žalgirio“ organizacija prie to prisideda“, – po apsilankymo VDU sakė G. Navickas.

VDU nuo 2022 m. pradėjo vykdyti autentišką ir išskirtinę Sporto studijų programą, kurių pagrindinis tikslas – auginti plačios erudicijos, kompetentingą, savimi pasitikintį, lyderiaujantį, plačių gebėjimų ir žinių turintį, šiuolaikišką sporto trenerį.

„VDU pristato visiškai naują trenerių rengimo koncepciją Lietuvai, kuri remiasi Amerikos sporto švietimo programos (angl. American Sport Education Program) nuostatomis ir pasižymi plačiu universitetiniu išsilavinimu, tvirtu, pažangiu ir patikimu sporto mokslu“, – pasakoja VDU Sporto studijų programos vadovė Doc. Dr. Aušra Lisinskienė. – Ši studijų programa yra skirta turintiems didelių ambicijų ir siekių, noro nuolat tobulėti, tapti išskirtiniais sporto treneriais, tikrais savo srities profesionalais.

Doc. Dr. A. Lisinskienė teigia, jog sporto treneris turi gebėti pritaikyti sportinės veiklos analizės metodus, žinoti naujausius treniravimo procesus ir metodikas, turėti tarptautinės patirties – į trenerių rengimo modelį VDU įtraukė ir treniravimo praktikos įgijimą užsienyje.

Studijų programos vadovė pasakoja, jog glaudus ryšys bei bendradarbiavimas su Kauno „Žalgiriu“ ir organizacijos sistema įvyko neatsitiktinai – nuoseklus ir planingas darbas vyko nuo pat pirmųjų studijų rengimo žingsnių, kruopščiai apmąstant kiekvieną studijų programos detalę.

Gediminas Navickas antrina, jog bendradarbiaujant su VDU puikiai pavyko parengti gilinamąją „Žalgirio“ trenerių rengimo ir lyderystės studiją, kurią pasirinkę, motyvuoti jaunuoliai turės unikalią galimybę įsilieti į „Žalgirio“ sistemą. Kuriant studiją buvo apmąstyta kiekviena detalė, dėstytojų ir trenerių komandos sudėtis, yra orientuojamasi į stiprią studento motyvaciją, norą ir įžvalgumą.

„Kauno „Žalgiriui“ svarbu motyvuoti, kompetentingi, šiuolaikiški, naujausius treniravimo procesus išmanantys ir aukštos kvalifikacijos sporto treneriai, tad net neabejojome, jog VDU parengti būsimi treneriai atitiks tiek vertybinę, tiek ir trenerių rengimo filosofiją“, – teigia Gediminas Navickas.

Sporto studijų programos vadovė doc. Dr. Aušra Lisinskienė ir „Žalgirio“ jaunimo programos vadovas Gediminas Navickas džiaugiasi, jog dviejų organizacijų tikslai, vizijos bei vertybinis požiūris ir ambicijos sutampa, o tai padės jau netrukus džiaugtis, užauginta šiuolaikine ir tarptautine, patirtimi alsuojančia sporto trenerių komanda.