Krepšininkas E. Ulanovas – apie studijas bei krepšinį VDU

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) praėjusį sezoną šeštą kartą paeiliui laimėjo Lietuvos studentų krepšinio lygą (LSKL), o šis skaičius sutampa su šiemet studijas baigusio Edgaro Ulanovo titulais.

Nuo 2011-ųjų iki 2018-ųjų su vienerių metų pertrauka VDU atstovavęs Ulanovas per šį laikotarpį iškovojo šešis LSKL aukso medalius bei tapo rekordininku, aplenkęs penkis trofėjus turintį Kauno „Žalgirio“ generalinį direktorių Paulių Motiejūną.

Pastaruosius dvejus metus dėl intensyvaus žalgiriečių tvarkaraščio universitetui padėti negalėjęs Ulanovas džiaugėsi, jog galėjo ilgą laiką būti VDU krepšinio komandos dalimi.

„Nežinojau, jog konkuravau titulų skaičiumi su Pauliumi (Motiejūnu), bet smagu, jog pavyko palikti pėdsaką VDU krepšinio komandos istorijoje ir būti jos dalimi“, – sakė puolėjas.

Nuo 2010-2011 metų sezono VDU atstovavęs Ulanovas žaidė su įvairiomis krepšininkų kartomis – pradedant Mindaugu Kuzminsku, Povilu Butkevičiumi ir Artūru Milakniu bei baigiant Martynu Sajumi, Laurynu Biručiu ir Gyčiu Masiuliu.

Debiutiniame sezone VDU E. Ulanovas fiksavo 15 taškų vidurkį ir buvo rezultatyviausias komandos krepšininkas, tačiau atėjus finalams lyderio estafetę turėjo perleisti M. Kuzminskui ir Adui Juškevičiui. Nepaisant to, pirmasis LSKL titulas septynis sezonus VDU atstovavusiam puolėjui – įsimintiniausias.

„Įsimintiniausias su universitetu iškovotas titulas neabejotinai yra pats pirmasis. Tuomet finalai vyko Kauno sporto halėje, aš pats daug nežaidžiau, nes komanda buvo sudaryta iš vyresnių žalgiriečių, bet buvo labai smagu laimėti Kauno krepšinio mekoje ir prisidėti prie pergalės, žaidžiant komandoje su aukšto lygio žaidėjais“, – tikino E. Ulanovas.

Per ilgus metus VDU 28-erių krepšininkui vos kartą teko stipriai nusivilti – 2013-aisiais kauniečiai LSKL pusfinalyje nusileido Mykolo Romerio universitetui (MRU) bei turėjo tenkintis bronzos medaliai.

„Prisimenu, jog tuomet buksavome reguliariajame sezone ir jau pusfinalyje turėjome žaisti išvykoje prieš galingą sudėtį surinkusius MRU. Tas sezonas tikrai buvo kartus, bet svarbiausia, jog vėliau atsitiesėme ir nuo 2015-ųjų iškovojome visus LSKL auksus“, – prisiminė buvęs žalgirietis.

Visos karjeros universitete metu puolėjas noriai, kai tik galėdavo, prisidėdavo prie VDU sėkmės. Kur slypi tokio atsidavimo priežastis?

„Visada labai gerus santykius palaikydavau tiek su treneriu Arūnu Juknevičiumi, tiek su vadovu Vladu Juknevičiumi ir iki šios dienos palaikome šiltą ryšį. Jie labai geranoriškai man padėdavo, todėl norėdavosi atsidėkoti. Yra tekę ir važiuoti į Klaipėdą tik užsiregistruoti rungtynėms, jog vėliau galėčiau žaisti finaluose“, – teigė du LSKL finalo MVP apdovanojimus turintis Ulia.

Tiesa, atstovavimą universitetui Ulanovui nuolat reikėjo derinti su žaidimu klube, o prie to stipriai prisidėjo ir VDU absolventas, dabartinis „Žalgirio“ vadovas P. Motiejūnas.

„Buvo kažkada situacija, kai „Žalgiris“ išleido mane padėti universitetui, kai pats tą vakarą turėjo LKL mačą. Manau, kad prie to stipriai prisidėjo (Paulius) Motiejūnas, kuris viską suprato, nes pats yra atstovavęs universitetui. Aišku, pastaraisiais metais tai daryti buvo jau labai sunku dėl didelių krūvių“, – pasakojo kaunietis.

Ilgus metus universitetui paaukojęs E. Ulanovas šią vasarą pabaigė bakalauro studijas, o tai sutapo ir su išvykimu iš Kauno – lietuvis artėjantį sezoną atstovaus Stambulo „Fenerbahče“.

Nors studijų baigimas ir išvykimas iš Kauno buvo daugiau sutapimas, tačiau E. Ulanovas neslepia dėl to džiaugsmo.

„Kalbėjome, jog karantinas ir visa ši pandemija yra labai blogai, bet man tai tapo labai gera proga pasistūmėti į priekį ir pabaigti universitetą. Labai džiaugiuosi, jog pavyko viską susitvarkyti, nes eilę pavasarių koją pakišdavo intensyvus tvarkaraštis krepšinyje. O dėl to išvykimo iš Kauno baigus universitetą, tai – daugiau sutapimas, bet džiaugiuosi, jog viskas taip gražiai susidėliojo“, – pasakojo Lietuvos rinktinės narys.

Ekonomikos ir vadybos fakultete Verslo administravimo studijų programą pabaigęs krepšininkas negalvojo, jog taip jaudinsis prieš bakalauro gynimą.

„Įtampa buvo milžiniška, nors prieš bakalauro gynimą jaučiausi solidžiai ir užtikrintai, – prisiminė E. Ulanovas. – Jaudulys prasidėjo, kai žmogus prieš mane atsiskaitinėjo ir sulaukė daug sudėtingų klausimų. Pristatant savo darbą labai jaudinausi ir net komisija mane drąsino bei tikino, jog gyvenime esu matęs ne vieną didesnę stresinę situaciją. Nemeluosiu, labai jaudinausi ir kai viskas baigėsi, jausmas buvo toks, lyg būčiau nusimetęs didelį svorį nuo pečių.“

Ilgamečio „Žalgirio“ krepšininko baigiamojo darbo vadovu buvo prof. dr. Arvydas Bakanauskas, su kuriuo Ulanovas pasirinko sau prie širdies esančią temą – „BC Žalgiris“ reklaminės kampanijos „Mano pirmas“ analizė“.

„Baigiamasis darbas man buvo labai artimas, todėl rinkti informaciją buvo žymiai lengviau. Pats „Žalgiryje“ praleidau šešerius metus, todėl buvau su viskuo susijęs iš vidaus ir tai prisidėjo, jog gilintis į viską buvo labai įdomu. Džiaugiuosi, jog mano bakalauro darbas buvo ne tik įdomus, bet ir artimas asmeniškai“, – pokalbį džiugia nata užbaigė VDU absolventas.

Šaltinis: BasketNews.lt