Kviečiame į interaktyvius Sporto psichologijos mokymus
Domitės, kaip pagerinti sportininkų rezultatus, psichologinį pasirengimą ir jų motyvaciją? Rugsėjo 26 d. (I grupė) arba spalio 3 d. (II grupė) 9:00–18:00 val. sporto trenerius, sportininkus, pedagogus kviečiame dalyvauti mokymuose tema „Sporto psichologijos interaktyvūs mokymai“. Juose bus pristatyta, kaip sporto psichologijos žinios ir įvairūs metodai gali padėti sportininkams, treneriams ir net sportininkų artimiesiems paskatinti sportininkų potencialą, pagerinti sporto rezultatus ir išlaikyti psichologinę gerovę. Mokymai vyks lietuvių ir anglų kalba.
Mokymų metu savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis:
- Prof. dr. Marc Lochbaum – Teksaso Technikos universiteto (JAV) ir VDU profesorius, sporto psichologijos mokslininkas ir specialistas, daugiausiai dėmesio skiriantis sporto ir fizinių pratimų psichologijai bei įvairių praktinių, psichologinį atsparumą stiprinančių technikų išbandymui. Lektorius tiki, kad sportininko jėga slypi ne tik raumenyse, bet ir harmoningoje asmenybėje.
- Doc. dr. Aušra Lisinskienė – VDU docentė, dėstytoja, Sporto studijų programos vadovė, VDU Trenerių kursų programos kūrėja. Mokslinius tyrimus atlieka sporto psichologijos ir edukologijos srityse. Lektorės teigimu, sporto psichologijos teikiamos žinios naudingos ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir pritaikomos visiems darbe, stresinėse situacijose ar asmeniniame gyvenime.
Mokymų metu bus aptariamos kelios temos, o didžiausias dėmesys bus skirtas praktiniams užsiėmimams:
- Sporto psichologija paprastai. Šioje dalyje bus pristatomos naujausias, moksliniu požiūriu grįstos psichologinės praktikos, kas lemia dažnai sportiniame gyvenime patiriamą stresą, nerimą, baimę ar perdegimą.
- Aukšto meistriškumo sportininkų bruožai. Lektoriai pasidalins 7 esminiais bruožais, kurie garantuoja sportininko sėkmę ir aukštus rezultatus. Kiekvienas dalyvis turės galimybę įsivertinti, kiek šių bruožų turi, kurie bruožai yra išugdomi, o kurie – įgyti.
- Praktinė sporto psichologija – mentalinės treniruotės treniruočių metu, prieš ir po varžybų. Lektoriai kvies atsirinkti labiausiai tinkančias sau, ar savo treniruojamam sportininkui, mentalinių treniruočių technikas. Bus išbandyta: pozityvių minčių praktika, autogeninė treniruotė, kvėpavimo, tikslų išsikėlimo technikos, meditacija, muzikos bei garsų terapijos ir kt.
- Tarpasmeniniai santykiai sporte. Sportininkas yra supamas įvairialypės socialinės aplinkos ne tik sporte, tačiau ir asmeniniame gyvenime. Todėl sportiniame kelyje didelę reikšmę turi santykių kūrimas, komunikacija, sportininko palaikymas sunkiausiais ir džiugiausiais momentais. Mokymų metu lektoriai atkreips dėmesį įviairias į palaikymo formas bei komunikacijos principus. Didelis dėmesys bus skiriamas trenerio-sportininko-tėvų (T-S-T) tarpasmeniniams santykiams, šios triados sistemos efektyvinimui.
- Motyvaciniai pokalbiai ir interviu. Tai – vienas svarbiausių sporto psichologijos elementų. Motyvaciniai pokalbiai svarbūs ne tik treniruočių procese, varžybų metu, bet ir po varžybų, sunkiais ir džiaugsmingais sportininko gyvenimo momentais. Tiek trenerio, tiek artimųjų frazės gali iš esmės pakeisti sportininko psichologinę būseną. Todėl itin svarbu susikoncentruoti ne tik į sportines technikas bet ir į emocinio palaikymo būdus.
DATA: Rugsėjo 26 d. (I grupė) arba spalio 3 d. (II grupė) 9.00–18.00 val.
VIETA: VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centras (Studentų g. 9A, Akademija, Kauno rajonas).
Rugsėjo 26 d. (I grupė) 9.00–18.00 val. REGISTRACIJA
Spalio 3 d. (II grupė) 9.00–18.00 val. REGISTRACIJA
DALYVIO MOKESTIS: 49 Eur (mokamas iš anksto). Už dalyvius gali mokėti ir įmonės/įstaigos. Po mokymų visiems dalyviams bus išduodami pažymėjimai. Iškilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į VDU PKVC mokymų turinio koordinatorę Gintarę Milčę, el. paštu: gintare.milce@vdu.lt.