Lietuvos U-20 rankinio rinktinę Europos čempionate atstovavo du VDU studentai

Viena didžiausių šios vasaros vilčių buvo U-20 rankinio vaikinų rinktinė, kuri dalyvavo Europos B čempionate Makedonijoje. Rinktinei atstovavo du Vytauto Didžiojo universiteto studentai: Karolis Antanavičius ir vartininkas Matas Pranckevičius.

Lietuvos jaunimo rinktinė pateko į A grupę, kur varžėsi su dar 5 Europos rinktinėmis. Čempionatą liepos 20 d. lietuvaičiai pradėjo rungtynėmis su Farerais. Jie po atkaklios kovos palaužė ambicingą varžovų rinktinę rezultatu 26:24 (12:13). Antrajame mače lietuvaičiai lygiosiomis 21:21 (9:9) sužaidė su Suomijos rinktine. Vėliau Lietuvos U-20 vaikinų rankinio rinktinei pratęsti sėkmės Skopjė mieste (Makedonija) nepavyko. Trečiosiose A grupės rungtynėse lietuvaičiai rezultatu 29:30 (14:15) pripažino grupės lyderių baltarusių pranašumą. Ketvirtose rungtynėse vėl sekė nesėkmė. Šįkart lietuvaičiai rezultatu 39:34 nusileido iki tol pergalių neiškovojusiai Graikijai. Nors paskutinėse rungtynėse mūsiškiai įveikė estus (30:29), tačiau liko už pusfinalio borto. Tai paaiškėjo po to, kai Farerų salų rinktinė kiek netikėtai įveikė grupės lyderius baltarusius (29:22).

Čempionatas Lietuvos rinktinei buvo dar nebaigtas. Trečioje vietoje finišavę lietuvaičiai dabar paguodos kovose žaidė dėl 5 – osios vietos. Deja, Lietuvos U-20 rankinio rinktinė nesėkme baigė pasirodymą Europos U-20 čempionate ir galutinėje rikiuotėje užėmė 6 – ąją vietą. Lietuvos dvidešimtmečiai paskutinėse rungtynėse minimaliu skirtumu (28:29) nusileido bendraamžiams iš Ukrainos.

Nors Lietuvos rinktinė liko toli nuo apdovanojimų pakylos, tačiau mūsų rankininkai buvo pastebėti. Karolis Antanavičius tapo rezultatyviausiu pirmenybių rankininku. Jis per šešias rungtynes pelnė 44 įvarčius. Čempionato nugalėtojais tapo jo šeimininkai makedonai, kurie pusfinalyje tik po 7 metrų baudinių serijos įveikė Farerų salų rinktinę (27:25), o finale jau kur kas lengviau pranoko baltarusius (29:23).