Prisijunk prie aukštųjų mokyklų iššūkio ir žingsniuok už VDU!

Nuo rugsėjo 16 dienos Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kviečia visą bendruomenę jungtis prie #walk15 aukštųjų mokyklų nacionalinio judumo iššūkio, kurio tikslas – atstovauti savo aukštąją mokyklą žingsniuojant, taip susiburiant į bendruomenę bei puoselėjant sveiką ir kokybišką gyvenimo būdą.

Šis iššūkis skatina puoselėti sąmoningesnius judėjimo įpročius: automobilius iškeisdami į žingsnius, prisidedame prie savo fizinės ir emocinės gerovės bei švaresnio, žalesnio miesto kūrimo. O eidami į universitetą ar tarp darbų padarydami pasivaikščiojimo pertraukas, turime puikią progą, pabendrauti su bendraminčiais, sustiprinti bendruomenę ir draugystes.

VDU Sporto centro trenerė doc. dr. Asta Mockienė pasakoja, jog reguliarus ėjimas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą, psichoemocinę sveikatą, atitolinti nuovargio pasireiškimą. Svarbiausia, jog moksliškai yra nustatyta teigiama priklausomybė tarp fizinio aktyvumo ir mokymosi rezultatų.

Aukštųjų mokyklų ėjimo iššūkis vyks iki 2023 m. lapkričio 16 d., tad kviečiame visą VDU bendruomenę, t. y. studentus, dėstytojus, administracijos darbuotojus, absolventus jungtis prie iššūkio, atliekant šiuos žingsnius:

• telefone parsisiųskite programėlę #walk15;
  • prisijungę spauskite taurės ikonėlę ekrano apačioje ir tarp „Naujų iššūkių“ atraskite „Aukštųjų mokyklų iššūkį“;
  • spustelėkite ant mygtuko „Aukštųjų mokyklų iššūkis“, tuomet mygtuko „Prisijungti“ ir tuščiame laukelyje įveskite VDU pavadinimą;
  • kasdien rinkite žingsnius už VDU.

Kad vaikščioti būtų įdomiau

Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja suaugusiems žmonėms 300 minučių per savaitę atlikti vidutinio ir didelio intensyvumo aerobinę veiklą. Kad ėjimo treniruotės nebūtų monotoniškos, jas galima paįvairinti intervaliniu ėjimu, kuomet kaitaliojamas ėjimo intensyvumas: 1 ar 2 min. eiti vidutiniu greičiu, po to 30 sek. ar 1 min. eiti sparčiau – tokiam ėjimui rekomenduojama pasirinkti kalvuotą vietovę.

Dalyvaukite iššūkyje ir savo pavyzdžiu užkrėskite kitus: bendramokslius, dėstytojus, kolegas, draugus! Individualus iššūkio tikslas kiekvienam ėjikui yra 400 000 žingsnių, o pasiekus tikslą – jus pasieks virtualus diplomas. Iššūkio pabaigoje trijų aktyviausių šalies aukštųjų mokyklų lauks specialūs apdovanojimai.

Pradėkime žingsniuoti – kartu tapkime daugiausiai einančiu universitetu!

Plačiau: https://walk15.lt