SELL žaidynėse varžysis VDU sportininkai

Jau šią savaitę, gegužės 16–19 dienomis, startuoja vienas didžiausių Baltijos šalių studentų sporto renginys – 39-osios SELL studentų žaidynės. Savaitgalį Kaune laukiama virš 1300 dalyvių iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Slovakijos ir Rumunijos – studentai atstovaus 36 universitetus. Žaidynės vyks Lietuvos sporto, Kauno Technologijos, Vytauto Didžiojo universitetų sporto bazėse, „Žalgirio arenos“ baseine, Birštono sporto centro stadione ir „Boulder house“ laipiojimo centre.

Šiais metais SELL žaidynėse Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) atstovaus per 120 sportininkų delegacija, kuri džiaugiasi, kad nemažai sporto šakų rungtynių vyks jiems gerai pažįstamose VDU sporto erdvėse.

VDU studentai varžysis lengvosios atletikos, plaukimo, laipiojimo sporto, dziudo, badmintono, orientavimosi sporto, šachmatų, stalo teniso, tinklinio, paplūdimio tinklinio, krepšinio, 3×3 krepšinio, mažojo futbolo (7×7) sporto šakose.

VDU Sporto centro salėje (Studentų g. 11, Akademija, Kauno raj.) 17–18 d. vyks badmintono turnyrai, o 19 d. bus žaidžiami salės tinklinio finalai. Visas tris žaidynių dienas, 17–19 d., VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre (Studentų g. 9A, Akademija, Kauno r.) vyks krepšinio ir mažojo futbolo (7×7) žaidynės, o 17–18 d. varžysis 3×3 krepšinio ir paplūdimio tinklinio komandos. Paskutinę žaidynių dieną, 19 d. 15.00 val., VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre vyks ir uždarymo ceremonija bei apdovanojimų įteikimas.

Žaidynes organizuojančio Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentė Indrė Čelkienė pasidžiaugė, kad tradicijos tęsiamos ir Kaunas priima jau 39-tą kartą vykstančias žaidynes „Iššūkių organizuojant žaidynes buvo išties daug, tačiau sulaukėme daug palaikymo iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Kauno savivaldybės ir universitetų bendruomenės, kurių dėka galime džiaugtis, kad tokio masto renginys vyks Kaune. Džiaugiamės vis gerėjančiomis universitetų sporto bazėmis, kurios yra pajėgios beveik pilnai priimti žaidynes su 15 sporto šakų. Tai bus tikra studentų šventė, kuria, tikiu, ateityje didžiuosimės.“

Primename, kad SELL studentų žaidynės – tai kasmet vykstančios Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų įvairių sporto šakų žaidynės, prasidėjusios 1923 m., kai balandžio 11 d. Tartu mieste (Estija) Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sąjungos sudarė bendradarbiavimo programą. Tų pačių metų rudenį Tartu mieste įvyko pirmosios Baltijos studentų olimpinės žaidynės. Vėliau šios sporto žaidynės buvo vadinamos SELL (keturių Baltijos šalių pavadinimų – Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos – santrumpa) žaidynėmis. 2023 m. SELL žaidynių metu Tartu mieste, Estijoje, buvo paminėtos 100-osios žaidynių metinės, o VDU sportininkų delegacija iš jubiliejinių žaidynių parsivežė 45 medalius.

Žaidynių tvarkaraštis