Sportas VDU darbuotojams – ir pietų pertraukos metu

Sportas per pietų petrauką

Kviečiame visus VDU darbuotojus tik į jiems skirtus sporto užsiėmimus per pietų pertrauką nuo 12:00 iki 13:00 val.: pirmadieniais ir trečiadieniais – sveikatingumo mankšta su trenere Indre Piličiauskaite, antradieniais ir ketvirtadieniais – funkcinė treniruotė su treneriu Domantu Žalga.

Šie užsiėmimai vyksta VDU ŽŪA centriniuose rūmuose esančioje treniruoklių salėje, adresu Studentų g. 11-106, Akademija, Kauno raj.

Būtina registracija!

Kiekvieną penktadienį – savarankiškos krepšinio treniruotės

Norite patobulinti krepšinio žaidimo techniką bei taktiką? O galbūt jaučiate, jog norite sustiprėti ir pagerinti savo fizinę būklę? Krepšinio treniruotė puikiai tinka fizinio pasirengimo gerinimui, puikiai lavina pagrindines fizines ypatybes – jėgą, ištvermę, vikrumą.

Treniruotė vyksta penktadieniais, 15:30 val., VDU ŽŪA centriniuose rūmuose esančioje krepšinio salėje, adresu Studentų g. 11, Akademija, Kauno raj.

Fizinio aktyvumo svarba, dirbantiems sėdimą darbą

Ypač intensyviai gyvenimo sąlygos kito per pastarąjį amžių, išstumdamos fizinį aktyvumą iš mūsų buities ir profesinės veiklos. Fizinis aktyvumas yra stiprus dirgiklis veikiantis visą mūsų organizmo sandarą: ląsteles, audinius, organus bei sistemas, jeigu jis nepakankamas, atsiranda struktūriniai ir funkciniai organizmo pokyčiai. Daugybė tyrimų atliktų per 50 metų rodo, kad sėsli gyvensena ir mažas fizinis aktyvumas yra susiję su aukštu kraujospūdžiu, per dideliu cholesterolio kiekiu, nutukimu, II tipo cukriniu diabetu, sergamumu širdies kraujagyslių sistemos ligomis, tam tikros lokalizacijos onkologinėmis ligomis bei psichikos ligomis. Nustatyta, kad sėdėjimo laikas stipriai teigiamai koreliuoja su mirtingumu nuo širdies kraujagyslių sistemos ligų.

Sportas yra ypač reikalingas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Dėl nuolatinio ilgo sėdėjimo kinta kaulų, raumenų bei kitų audinių mityba. Kaulai tampa trapesni, sumažėja sąnarių paslankumas, sumažėja raumenų susitraukimo jėga, apimtis, svoris, raumenys praranda jėgos, greičio bei ištvermės savybes. Susilpnėjus raumenims, raiščiams – pasikeičia laikysena, deformuojasi krūtinės ląsta, pėda darosi plokščia, ir visa tai, sukelia sveikatos sutrikimų, blogėja gyvenimo kokybė.