Sporto ir sveikatos savaitė: VDU bendruomenė tikrinosi savo fizinę kūno būklę ir dalyvavo sportiniuose turnyruose

Balandžio 4-8 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įvyko VDU Sporto centro inicijuojama ir organizuojama Sporto ir sveikatos savaitė, kuri šiemet buvo skirta ne tik Pasaulinei sveikatos dienai, bet ir Lietuvos universiteto 100-mečiui paminėti. Jau penktus metus organizuojamu renginiu yra siekiama universiteto bendruomenei akcentuoti sveikatos svarbą bei priminti, kad būtina rūpintis savo fizine būkle. Visą savaitę VDU bendruomenė buvo kviečiama dalyvauti įvairių sporto šakų turnyruose bei Sveikatos dienoje.

VDU Sporto ir sveikatos savaitėje šiemet sudalyvavo beveik 300 dalyvių, kurie savo jėgas išbandė badmintono dvejetų, futbolo, tinklinio, šachmatų bei krepšinio turnyruose.

Norinčiųjų save pažinti ir patyrinėti savo kūno fizinę būklę, sveikatos dienos metu laukė laboratorija, kuri buvo įkurta VDU ŽŪA centriniuose rūmuose. Atėjusieji galėjo atlikti įvairius testus, nusistatyti savo fizinę jėgą ir įvertinti fizinį išsivystymą, įsivertinti kvėpavimo funkcijos rodiklius, išsimatuoti deguonies prisotinimo lygį arba deguonies kiekį kraujyje, šuolį bei maksimalų deguonies suvartojimą. Visus gautus duomenis suprasti padėjo Sporto centro treneriai, kurie visus norinčius konsultavo rūpimais ir aktualiais sveikatos klausimais.

LNK televizijos reportažas apie Sveikatos dieną