Tarp sidabrinės Lietuvos trijulių krepšinio rinktinės – ir du VDU atstovai

Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinė pasiekė garbingą laimėjimą Europos 3×3 krepšinio čempionate, užėmusi antrąją vietą. Po įtemptos kovos finale lietuviai nusileido Serbijos ekipai (20-22) ir antrą kartą Lietuvos trijulių krepšinio istorijoje, laimėjo sidabro medalius. Lietuvą čempionate atstovavo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) absolventas Marijus Užupis bei VDU studentas Evaldas Džiaugys.

Lietuvos rinktinė jau nuo pirmųjų rungtynių demonstravo savo žaidimo kokybę ir potencialą, žaidėjai buvo pasiruošę kovoti dėl aukščiausių pasiekimų. Prasidėjus pirmenybėms, grupės kovose galingai startavę lietuviai susirungė su Čekijos ir Vokietijos rinktinėmis – identišku rezultatu (21-13) nukovė abi ekipas ir pasiekė pergales, taip įsitvirtindami grupės pirmoje vietoje.

Trijulių čempionato ketvirtfinalyje ir pusfinalyje Lietuva pasižymėjo puikiais žaidimo momentais ir atkaklumu, įveikdama stiprias Belgijos (21-12) bei Prancūzijos ekipas (21-16). Nors finalinėje dvikovoje lietuviams teko pripažinti priešininkų pranašumą, mūsų rinktinė pademonstravo maksimalias pastangas ir įgūdžius.

Šis pasiekimas yra ne tik didžiulis garbės ženklas Lietuvos krepšinio bendruomenei, bet ir puikus pavyzdys, kaip sunkus darbas, komandinė darna ir atkaklumas gali vesti į aukštus rezultatus tarptautinėje sporto arenoje.