VDU bendruomenės nariai solidariai įveikė simbolinę 1923 metrų trasą

Saulėtą šeštadienio popietę įvyko Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Botanikos sodo 100-mečio paminėjimui skirtas ėjimas-bėgimas, kurį jau antrus metus iš eilės organizavo VDU Sporto centras.

Renginyje dalyvavo apie 150 universiteto bendruomenės narių: studentų, darbuotojų, studentiškų organizacijų narių, Erasmus studentų, kurie kartu įveikė simbolinę 1923 metrų bėgimo trasą aplink VDU Botanikos sodą. Prieš prasidedant bėgimui-ėjimui renginio dalyviai galėjo atlikti įvairius testus, įvertinančius sveikumo rodiklius: kūno sudėtį, gyvybinę plaučių talpą, plaštakos jėgą ir kitus rodiklius.

VDU Sporto centro trenerė doc. dr. Asta Mockienė kalbėdama apie sveikatinimo svarba bendruomenėje, akcentavo, jog kiekviena organizacija, darbo vieta ar bendruomenė turi būti suinteresuota, kad jos nariai būtų produktyvūs ir lyderiaujantys. „Vienas iš pagrindinių būdų įgyvendinti šiuos aspektus – rūpintis žmonių sveikata. Tai gali ne tik padidinti žmonių produktyvumą, sukurti naujus įpročius,  bet ir skleisti socialiai atsakingos organizacijos toną, kurios deklaruojama viena iš svarbiausių vertybių yra sveikata“, – kalbėjo doc. dr. A. Mockienė.

Renginys prasidėjo VDU komunikacijos prorektorės doc. dr. Vilmos Bijeikienės sveikinimo žodžiu, kuri pasidžiaugė šio renginio tęstinumu ir gražios tradicijos kūrimu.

„Pernai įvairiomis iniciatyvomis ir renginiais pažymėjome Lietuvos universiteto šimtmetį, viena iš tokių universiteto bendruomenei skirtų iniciatyvų – drauge Laisvės alėja prabėgta mūsų universiteto pradžią žyminčių metų ilgio, 1922 m., distancija. Šiemet šimtmetį švenčia VDU biblioteka ir Botanikos sodas, todėl graži bendruomeniškumo ir sveikatinimo iniciatyva persikėlė į Botanikos sodo takelius ir, sprendžiant iš gausaus studentų ir darbuotojų būrio, į bendruomenės širdis. Tikiu, kad ši užgimstanti geros emocijos tradicija tęsis, ar pažymint mūsų gausios bendruomenės įvairias sukaktis, ar tiesiog kartu aktyviai leidžiant laiką“, – susirinkusiais renginio dalyviais ir iniciatyva džiaugėsi doc. dr. V. Bijeikienė.

Prieš startuojant VDU Sporto centro trenerė Indrė Piličiauskaitė vedė masinę mankštą, kad visi dalyvaujantys būtų tinkamai pasiruošę ir sėkmingai bei pasimėgaudami, įveiktų trąsą. Renginyje dalyvavusi VDU studentė Thrinethra Shankar po renginio dalinosi įspūdžiais, jog bėgime/ėjime dalyvavo pirmą kartą, tačiau ši simbolinė iniciatyva jai paliko gerą įspūdį. „Man labai patiko treneriai, kurie viso renginio metu stenėgėsi užvesti ir išlaikyti visų dalyvaujančių motyvaciją bei energiją, o botanikos sodas buvo nuostabi vieta aktyviam šeštadienio praleidimui“, – pasakojo T. Shankar. Pasibaigus bėgimui/ėjimui būrys dalyvių pasklido pasigrožėti žydinčiu botanikos sodu.

Džiaugiamės visais, kurie aktyviai sudalyvavo simboliniame bėgime/ėjime, kartu su savimi pasiėmė šeimos narius, draugus ir nusprendė savo šeštadienio popietę praleisti aktyviai, kartu su universiteto bendruomene!

Daugiau akimirkų iš renginio rasite čia. Už nuotraukas dėkojame Indrei Baltakytei.