VDU – Europos universitetų 3X3 krepšinio čempionai

Liepos 15–19 dienomis Vengrijoje, Debreceno mieste, vyko Europos universitetų 3×3 krepšinio čempionatas, kuriame aukso medalius iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų trijulė. Aukso medaliais dabinosi ir ekipai atstovavo Gabrielius Čelka, Eimantas Žilius, Rokas Mačiulis ir Titas Januševičius.

Šių metų čempionate dalyvavo iš viso keturiasdešimt komandų – 24 vyrų ir 16 moterų. VDU ekipa grupių etape neturėjo didelių sunkumų ir turnyrinėje lentelėje užėmė pirmąją vietą, įveikę universitetus iš Vengrijos, Lenkijos, Bulgarijos, Portugalijos ir Prancūzijos.

Atkrintamųjų varžybų kelyje VDU krepšininkai susitiko su čempionato šalies šeimininkų komanda – Debreceno universitetu ir jį įveikė rezultatu 19:17, ketvirtfinalyje Pitesto universitetą (Rumunija) įveikė rezultatu 22:10.

Pusfinalio akistatoje su Valensijos universitetu (Ispanija) šventė užtikrintą pergalę rezultatu 21:13, o finale be vargo susitvarkė su Sumų valstybiniu universitetu iš Ukrainos – 21:10.

Viso čempionato metu spindėjęs Titas Januševičius susižėrė ir asmeninius apdovanojimus – tapo snaiperio konkurso nugalėtoju, buvo išrinktas Europos universitetų 3X3 krepšinio čempionato MVP (naudingiausias turnyro žaidėjas) bei pateko į simbolinį čempionato komandos trejetą.

VDU 3X3 krepšinio komanda šios sporto šakos Europos čempionais tapo ketvirtą kartą. Čempionai išsikovoja teisę dalyvauti pasaulio universitetų krepšinio čempionate, kurį numatoma vykdyti lapkričio mėnesį Rijade (Saudo Arabija).

Daugiau akimirkų iš čempionato rasite čia.