VDU irkluotojai triumfavo Lietuvos studentų irklavimo čempionate

Savaitgalį Šiauliuose, miesto sporto mokyklos „Atžalynas“ irklavimo bazėje įvyko pirmasis 2021 – 2022 m. Lietuvos studentų sezono čempionatas, kurį atidarė jau tradiciją tapęs Lietuvos studentų irklavimo čempionatas. Čia varžėsi septynių universitetų komandos: Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetas, Vilnius Tech, Lietuvos Sporto universitetas, Kauno technologijos universitetas bei Latvijos universitetas.

Saulėta diena tiek žiūrovams, tiek dalyviams žadėjo palankias oro sąlygas, tačiau smarkus vėjas apsunkino sportininkų startus ir Talkšos ežeras tapo tikru iššūkiu čempionato dalyviams.

Pirmieji sportininkai startavo vyrų dviviečių valčių klasėje (M2x), kurioje dalyvavo net aštuonios įgulos, nugalėtojais po atkaklios kovos tapo VDU atstovai Povilas Stankūnas ir Giedrius Bieliauskas, aplenkę kitus VDU sportininkus Titą Mašanauską ir Roką Jakubauską. Vyrų dviviečių be vairininko valčių klasėje (M2-) varžėsi dvi įgulos. Nugalėtojais tapo VDU atstovai Povilas Stankūnas ir Titas Mašanauskas.  Vyrų vienviečių valčių klasėje (M1x) varžėsi 8 sportininkai, o ant prizininkų pakylos stojo VDU sportininkas Giedrius Bieliauskas.

Moterų vienviečių valčių klasėje (W1x) varžėsi 5 dalyvės, nugalėtoja tapo VDU atstovavusi Martyna Kazlauskaitė.

Mix porinių dviviečių valčių klasėje dalyvavo 4 įgulos, nugalėjo VDU atstovai Raminta Morkūnaitė ir Virgilijus Prušinskas. Mix porinių keturviečių valčių klasėje varžėsi 3 įgulos, nugalėtojais tapo VDU studentai Raminta Morkūnaitė, Martyna Kazlauskaitė, Benas Volkovas ir Virgilijus Prušinskas.

Bendroje universitetų įskaitoje nugalėtojais tapo, visose valčių kategorijose startavę ir nugalėję Vytauto Didžiojo universiteto atstovai, vadovaujami trenerio Armando Kelmelio bei komandos vadovo Vlado Juknevčiaus.