VDU irkluotojų komanda – Lietuvos studentų čempionato nugalėtoja

Šių mokslo metų Lietuvos studentų sporto varžybų sezonas buvo atidarytas irklavimo čempionatu, kuris vyko praėjusį savaitgalį Kupiškio mariose. Irklavimo sporto renginyje dalyvavo sportininkai  iš penkių Lietuvos aukštųjų mokyklų: Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Lietuvos sporto universiteto (LSU), Vilniaus universiteto (VU), Klaipėdos universiteto (KU), bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). Studentai varžėsi šešiose valčių klasėse, sportininkams buvo išdalinta šeši komplektai medalių.

Moterų vienviečių  valčių klasėje (W1x) rungtyniavo 4 sportininkės, o nugalėtoja tapo VDU Švietimo akademijos 1 kurso studentė Martyna Kazlauskaitė. Šioje rungtyje sidabro ir bronzos medalius  pasidalino LSU atstovės – Agnė Ginevičiūtė ir Agnė Maižvilaitė.

Vyrų vienviečių valčių klasėje (W1x) dalyvavo 9 sportininkai,  o visas prizines vietas iškovojo VDU irkluotojai: aukso medalis įteiktas EVF trečiakursiui Armandui Kelmeliui, sidabro – Giedriui Bieliauskui (EVF 3 kursas), bronza – Povilui Stankūnui (ŽŪA 1 mag. kursas).

Vyrų dviviečių be vairininko valčių klasėje (M2-) varžėsi penkios įgulos. Nugalėtojais šioje rungtyje tapo LSU atstovai broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai, antri – VDU irkluotojai Saulius Jonas Ilonis (ŠA 4 kursas) ir Giedrius Bieliauskas (EVF 3 kursas), trečią vietą iškovojo KU atstovai Tautvydas Vaitkūnas ir Valdas Venckus.

Vyrų dviviečių valčių klasėje (M2x) varžėsi trys įgulos, nugalėtojais šioje rungtyje tapo VDU irkluotojai Armandas Kelmelis (EVF 3 kursas) ir Virgilijus Prušinskas (ŠA 1 kursas), antrą vietą iškovojo taip pat mūsų universiteto sportininkai – Titas Mašanauskas (ŠA 1 kursas) ir Benas Volkovas (ŠA 1 kursas), o trečią – KU atstovai Valdas Venckus ir Tautvydas Vaitkūnas.

Mišrių porinių dviviečių valčių klasėje  (Mix2x ) dalyvavo 5 įgulos. Šioje varžybų rungtyje nugalėjo VDU irkluotojai Martyna Kazlauskaitė (ŠA 1 kursas) ir Virgilijus Prušinskas (ŠA 1 kursas), antri finišavo VU atstovai – Miglė Kiršytė ir Augustinas Matusevičius, o treti – to paties universiteto atstovai Akvilė Rakauskaitė ir Laurynas Misevičius.

Susumavus rezultatus bendroje universitetų įskaitoje nugalėtojais tapo Vytauto Didžiojo universiteto sportininkai, iškovoję 4 aukso, 3 sidabro ir vieną bronzos medalį. Antrą vietą  laimėjo Vilniaus universiteto irkluotojai (2 sidabro ir 2 bronzos medaliai), trečioji vieta atiteko Lietuvos sporto universitetui (2 aukso, po vieną sidabro ir bronzos medalį).