VDU kelia naujus tikslus sveikatingumo universitete stiprinimo link

Atsižvelgiant į Lietuvos sveikatą stiprinančio universiteto (LSSU) tinklo nuostatus, VDU sveikatą stiprinančio universiteto 2017 – 2021 metų veiklos programos tęstinumą, VDU Statutą, 2021 – 2027 m. VDU strategiją, Didžiąją universitetų chartiją (lot. Magna charta universitatum), Otavos (1986), Edmontono (2005), Bankoko (2005) chartijų, Helsinkio pareiškimo (2013), PSO Europos regiono sveikatos politikos dokumentus bei Lietuvos sveikatos srityje vykdomas programas, 2022 m. kovo 1 d. buvo patvirtinta naujoji VDU sveikatą stiprinančio universiteto (SSU) 2022-2026 metų veiklos programa, kurios pagrindinis tikslas – puoselėti holistinę sveikatos stiprinimo sistemą, formuojančią teigiamas sveikatos atžvilgiu asmens nuostatas ir elgesį.

Programoje keliami uždaviniai:

• tobulinti Sveikatos stiprinančio universiteto valdymo kokybę;
  • kurti ir puoselėti gerus bendruomenės narių tarpusavio santykius;
  • gerinti ir puoselėti tvarias fizines sąlygas ir aplink;
  • didinti bendruomenės narių poreikį rūpintis savo sveikata ir skatinti sveiką gyvenseną;
  • plėtoti sveikatos ugdymo procesus universitete;
  • Skleisti sveikatą stiprinančio universiteto idėją bei veiklos patirtį universitete ir visuomenėje.

Istorija

2005 m. Pasaulio sveikatos organizacija įkūrė Sveikatą stiprinančių universitetų (SSU) tinklą, kuriam priklauso 39 pasaulio šalių aukštosios mokyklos. 2015 m. buvo įkurtas Lietuvos SSU tinklas, kuris tais pačiais metais oficialiai tapo pasaulio SSU tinklo nariu, o 2018 m. prie LSSU prisijungė ir VDU.