VDU komandai – Europos universitetų krepšinio čempionato sidabras

Portugalijoje vykusiame Europos universitetų krepšinio čempionate, kuriame dalyvavo daugiau kaip 400 dalyvių, atstovaujančių 20 universitetų iš 12 šalių, sidabro medalius į Lietuvą parvežė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai.

Finalinėje kovoje dėl pirmosios vietos Arūno Juknevičiaus treniruojami VDU krepšininkai susitiko su Bolonijos universiteto ekipa (Italija), kurioje varžovams nusileido rezultatu 78:93 (20:21, 15:25, 31:23, 12:24). Finale VDU komandai 20 taškų surinko ir rezultatyviausiai rungtyniavo Matas Repšys, 19 taškų pridėjo Justinas Ramanauskas, 10 – Grantas Vasiliauskas, 9 pelnė Amandas Urkis, kuris taip pat buvo išrinktas į geriausių čempionato žaidėjų simbolinį penketuką.

Grupės etape VDU komanda kovojo be pralaimėjimų: nugalėjo Vokietijos, Italijos ir Vengrijos ekipas, ketvirtfinalyje palaužė Liežo universiteto (Belgija) krepšininkus, pusfinalyje laimėjo prieš Viurcburgo universiteto (Vokietija) sportininkus.

VDU ekipą sudarė: Simonas Kriaučiūnas, Nojus Vainoras, Ričardas Butkus, Gabrielius Čelka, Matas Repšys, Titas Matevičius, Justinas Ramanauskas, Martynas Pocevičius, Amandas Urkis, Julius Liesis, Grantas Vasiliauskas ir Domas Uosis. Trenerių štabe dirbo Arūnas Juknevičius, Airidas Nutautas bei fizinio rengimo treneris Domantas Žalga.

Sidabro medalius VDU krepšinio komanda Europos universiteto krepšinio pirmenybėse pelnė antrus metus iš eilės, kasmet rengiamame Senojo žemyno čempionate mūsų krepšininkai yra triumfavę net septynis kartus.