VDU krepšinio komandos sezono pradžia: trenerio bei žaidėjų komentarai

Nors COVID-19 pandemija šiek tiek pakoregavo sportininkų gyvenimą, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšinio komanda laiko veltui nešvaisto. Praėjusiame Regionų krepšinio lygos (RKL) sezone (2019/2020) VDU komanda užėmė pirmą-antrą vietas RKL B diviziono grupėje ir taip užsitikrino vietą RKL A divizione, kuriame jau spėjo pasižymėti puikiu startu. VDU krepšininkai išsikovojo penkias pergales iš tiek pat galimų ir šiuo metu rikiuojasi trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

„Prieš sezoną buvo šiek tiek neramu. Pernai turėjome 10 žaidėjų, kurie vidutiniškai pelnydavo nuo 8 iki 15 naudingumo balų. Du baigė mokslus, įžaidėjas Eikas (red. Erikas Mikužis) išvažiavo su Erasmus programa tęsti mokslų į Slovėniją, kitas susirado darbą ir metė krepšinį. Dar vienas dėl achilo uždegimo baigė sportuoti. Taigi, pusės geriausių neliko. Dabar, atrodo, visam sezonui praradome komandos kapitoną Luką Garliauską. Ir, nepaisant šių netekčių, komanda mobilizavosi ir sužaidė atiduodama daug energijos. Visos rungtynės buvo labai sunkios, nes varžovai buvo stiprūs. Smagu, kad vaikinai rodo charakterį ir kovingumą“, – mintimis apie sezono pradžią dalinosi vyr. treneris Arūnas Juknevičius.

Treneris taip pat sulaukė „TOPsport–RKL“ pripažinimo – tapo geriausiu mėnesio treneriu, tačiau to nesureikšmina.

„Džiugu, kad esu išrinktas, nes tai mūsų komandinio darbo įvertinimas: visų žaidėjų ir trijų trenerių pastangomis kuriama komanda. Aš vyr. treneris, nes amžiumi vyriausias, nors viską komandoje sprendžiame kolegialiai“, – pasakoja treneris.

A. Juknevičius pripažino, jog laukia nelengva likusi sezono dalis, nes tai tik pradžių pradžia, ir tikisi komandos pastiprinimo: „Sezonas po koronaviruso ženklu bus sudėtingas ir sunkus. Tikiuosi, kad po reabilitacijos prisijungs Aldas (red. Aldas Gedeika) ir Amandas (red. Amantas Urkis). Galbūt, po semestro grįš Erikas (red. Erikas Mikužis). Tad komanda gali sustiprėti. Jeigu karantinas neišmuš iš ritmo, tai tikiu, kad galim rodyti solidų krepšinį ir taip siekti gerų rezultatų.“

Pirmąją sezono pergalę VDU iškovojo išvykoje, nugalėję Kauno rajono „Omegos“ krepšininkus rezultatu 81:93. Antrajame meče įveikė Kėdainių SC „Ateities“ ekipą – 83:73. Atkaklioje dvikovoje namuose palaužė Vilniaus „Rivilę“ – 92:91. Taip pat išsivežė pergalę iš Ukmergės, nugalėję vietos „Olimpą“ – 68:86.

Puikią formą šiuo tu demonstruojantis Rokas Ruškys teigė, jog visos rungtynės buvo nelengvos, pareikalavusios daug jėgų, tačiau džiaugėsi rezultatais: „Sezono pradžia sunki rotacijos klausimu, kadangi daug traumuotų žaidėjų, bet rezultatai labai džiugina. Jau kelintos rungtynės iš eilės, kai po pergalės visai kitokios nuotaikos rūbinėje ir už jos ribų. Manau, kad susigyvenome: ne tik kiekvieną dieną sportuojame, bet ir laiką už aikštelės ribų leidžiame kartu, o tai labai daug duoda. Kartais atrodo, kad žinai kas kur bėgs, kas mes, kad atliks perdavimą, tai labai palengvina žaidimą“.

Kalbėdamas apie asmeninius šio sezono lūkesčius krepšininkas užsiminė, jog norėtų tapti prizininku bei žino, kam paskirtų medalį: „Norėčiau medalį parnešti namo ir parodyti jį savo pirmajam treneriui, iš kurio mokiausi daug žaidimo elementų, klausiau gyvenimo pamokų ir kritikos – tėčiui Mariui, kuris iki šiol nepraleidžia mano rungtynių. Daug jėgų pareikalauja, kad jį įveikčiau vienas prieš vieną aikštelėje. Kietas vyrukas.“

Taip pat krepšininkas pasakojo, kad siekiant pergalės – svarbiausia išlaikyti tinkamus santykius komandoje.

„Tikiuosi, kad mūsų virusas nepalies ir galėsime toliau sportuoti. Manau, kad svarbiausia yra išlaikyti mikroklimatą komandoje – su treneriais, tarpusavyje, tada ir aikštelėje bus lengviau. Dabar, kai nepalanki pandeminė situacija šalyje, visi yra nežinioje, tad stengiamės vadovautis mūsų trenerio Arūno mintimi: „Žaiskim taip, lyg tai būtų paskutinės rungtynės ir jomis mėgaukimės““, – mintimis dalinosi Rokas Ruškys.

Penktoji pergalė buvo iškovota prieš Akmenės rajono „Patriots – Cementas“ ekipą, rezultatu 109:99. Svečiams tikrą pirtį užkūrė komandos lyderis Vainius Steponavičius, kuris gerino ne tik asmeninius, bet ir lygos rekordus. Žaidėjas pelnė 31 tašką (11/13 dvit.), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, išprovokavo pražangą ir tik sykį suklydo. Net 47 naudingumo balus surinkęs įžaidėjas išliko kuklus: „Žaidžiau savo žaidimą, varžovai turėjo ūgio persvarą, tad turėjome stengtis greitai bėgti ir naudotis savo pranašumaus. Panašu, jog planas suveikė.“

Krepšininkas taip pat džiaugėsi sezono pradžia, tačiau teigė, kad negalima atsipūsti.

„Nuotaikos puikios. Tubūt, nelabai kas tikėjosi tokio gero starto, tačiau reikia neužmigti ant laurų ir dirbti toliau. Gaila, kad dėl traumos praradom savo komandos kapitoną – Luką Garliauską. Jis buvo stipri mūsų komandos grandis.

Tačiau bet kokiu atveju – tikslas yra laimėti. Nors virusas ir kelia šiek tiek nerimo, nes nežinome, kada gali būti nukeltos rungtynės, ir kiek ilgai galėsime varžytis, tačiau stengiamės žiūrėti į sekančias rungtynes ir džiaugiamės, kad galime rungtyniauti“, – teigė Vainius Steponavičius.

Artimiausias VDU mačas – lapkričio 20-ąją su KTU ekipos krepšininkais.

Pranešimo autorė: Karolina Radžiūtė.