VDU neužleidžia čempionų sosto – 16 kartų į viršų kelia LSKL nugalėtojų taurę

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) 2019–2020 metų sezono uždanga nuleista užtikrinta daugkartinių čempionų pergale – Arūno Juknevičiaus auklėtiniai, VDU krepšininkai, didžiajame LSKL finale 23 taškų skirtumu – 96:73 (24:10, 29:10, 22:23, 21:30) nukovė Klaipėdos universiteto (KU) ekipą.

VDU pagrindinei ekipai tai jau šešioliktasis LSKL čempionų titulas. Dar du kartus LSKL II vaikinų lygos nugalėtojų trofėjų yra iškovojusi ir VDU antroji komanda.

KU studentams vicečempionų trofėjus nėra svetimas – vos prieš dvejus metus klaipėdiečiai į viršų kėlė LSKL antrosios vietos taurę. Tąkart LSKL didžiajame finale KU, taip pat, kovėsi su VDU krepšininkais, tačiau tais metais mūšis buvo atkaklesnis – Mindaugo Stašio auklėtiniai tuomet pralaimėjo rezultatu 68:80. Praėjusiais metais LSKL didžiajame finale VDU tik po pratęsimo rezultatu 117:113 nugalėjo Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentus.

VDU prieš klaipėdiečius pirmąjį kėlinį laimėjo 24:10, o į didžiąją pertrauką iškeliavo susikrovę 33 taškų pranašumą – 53:20. Pajūrio atstovams prieš tituluotąją VDU komandą, daugkartinę Lietuvos ir Europos čempionę, nepavyko atsitiesti – teko susitaikyti su skaudžiu pralaimėjimu.

Šįkart VDU komandą į pergalę vedė ir naudingiausio (MVP) finalo žaidėjo prizą gavo Laurynas Birutis, kurio sąskaitoje – 18 taškų (8/8 dvit., 2/2 baudos, 3 atk. kam., 2 rez. perd., 25 naudos balai). Marijus Užupis pridėjo 12 taškų (4/7 trit.), Regimantas Miniotas (14 atk. kam.) ir Ignas Labutis – po 10 taškų. Studentiškame krepšinyje debiutavęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Rokas Jokubaitis per beveik 24 minutes pelnė 8 taškus (1/3 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.).

VDU treneris Arūnas Juknevičius po dvikovos pasidžiaugė, kad pavyko iš anksto paruoštas planas.

„Buvome išanalizavę klaipėdiečių žaidimą. Žinojome, kad varžovai labai taikliai atakuoja iš trijų taškų zonos, bet pirmoje pusėje jų pataikymas buvo gana prastas, kas mums leido susikrauti didelį pranašumą ir laimėti rungtynes“, – sakė čempionų strategas.

LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas kartu su Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentu Česlovu Garbaliausku, Seimo nariu Andriumi Kupčinsku ir LSKL generaliniu sekretoriumi Jonu Kurševičiumi apdovanojo finalo ketverto nugalėtojus ir prizininkus bei viso LSKL čempionato metu labiausiai pasižymėjusius žaidėjus.

Rezultatyviausio 2019–2020 metų LSKL sezono žaidėjo prizą gavo Vilniaus universiteto (VU) krepšininkas Dominykas Bučas. Jis per rungtynes vidutiniškai rinko po beveik 23 taškus. D. Bučas taip pat pasižymėjo kaip geriausias lygos kovotojas dėl atšokusių kamuolių, per rungtynes vidutiniškai atkovodavęs po 10 kamuolių.

Dar vienas VU žaidėjas – Kipras Urbanavičius gavo asmeninį prizą už rezultatyvius perdavimus. Jis per rungtynes vidutiniškai atlikdavo po 6 rezultatyvius perdavimus.

LCC krepšininkas Ernestas Juškus tapo LSKL Mažosios taurės rezultatyviausiu žaidėju (vidutiniškai per rungtynes rinko po 14 taškų).

„Finale norėjosi daugiau intrigos, tačiau sporte nieko negali prognozuoti. Per šiuos metus buvo daug gražių ir įtemptų kovų, tačiau finale VDU pademonstravo išties čempionišką charakterį ir pernykščio scenarijaus su pratęsimu jau nebenorėjo“, – po finalo kalbėjo LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.

Šaltinis: lskl.lt