VDU sportininkų delegacija SELL studentų žaidynėse Tartu 2023

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kartu su sporto studijų pradžia įsiliejo į sportiškiausių universitetų būrį ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse bei Europoje. Iki tol VDU buvo ryškus lyderis krepšinyje, tačiau 2021 m. prasiplėtus sporto infrastruktūrai, atsiradus daugiafunkciam Prezidento Valdo Adamkaus sporto centrui, o 2022 m. – sporto studijoms, VDU pradėjo raškyti indėlio į sportą vaisius.

Pasiekimai 100-osiose SELL žaidynėse

Gegužės pabaigoje Tartu (Estijoje) vyko XXXVIII Suomijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos (SELL) studentų sporto žaidynės, kitaip dar vadinamos Baltijos šalių SELL studentų sporto žaidynėmis, kurios buvo pradėtos organizuoti 1923 m., tad šiemet buvo švenčiamas žaidynių 100-asis jubiliejus. Ši Baltijos šalių studentų sporto šventė kasmet sutraukia gausų būrį įvairių sporto šakų atletų. Tai renginys ne tik apjungiantis aukščiausio lygio sportą, tačiau ir suburiantis sportininkus kartu toliau kurti ir išlaikyti šimtametę tradiciją, varžytis ir tobulinti studentų sportą.

VDU delegaciją SELL žaidynėse sudarė 69 sportininkai, kurie į Kauną parsivežė gausų apdovanojimų bagažą – dešimtyje skirtingų sporto šakų iškovojo net 45 medalius. SELL studentų žaidynėse VDU sportininkai varžėsi tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, badmintono, graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių, jėgos trikovės, stalo teniso, paplūdimio tinklinio, 3×3 krepšinio ir 5×5 krepšinio varžybose.

Pirmieji žaidynių medaliai buvo išdalyti lengvosios atletikos rungtyje, kurioje geriausiai sekėsi VDU lengvaatlečiams – jie pelnė 6 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalius. Visų dėmesį patraukė VDU atstovas Kristupas Seikauskas, kuris per dvi dienas iškovojo tris aukso medalius ir 200 m. bėgimo rungtyje pagerino savo asmeninį rekordą. Tinklinio turnyre aukso medalius iškovojo merginų VDU tinklininkių komanda, o saulėtoje aikštelėje, gausiai žiūrovų palaikomi, paplūdimio tinklinio turnyro nugalėtojais tapo VDU vyrų komandos duetas.

Vyrų 5×5 krepšinio rungtynės dar kartą įrodė, kad Lietuva yra tikra krepšinio šalis. Čia triumfavo ir aukso medaliais pasipuošė daugkartiniai Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionai – VDU krepšininkai. 3×3 krepšinio rungtynėse VDU vyrų komanda po atkaklios kovos nusileido tik VU ir užėmė antrąją vietą. Merginų 3×3 krepšinio turnyre VDU sportininkės sužibėjo ir pademonstravo puikų žaidimą, taip užnugaryje palikdamos varžovių iš Lietuvos sporto universiteto komandą ir užsikabindamos aukso medalius.

VDU atstovai varžovams buvo sunkiai įveikiami ir stalo teniso bei badmintono turnyruose: stalo teniso turnyre VDU sportininkai laimėjo tris varžybas iš keturių, o badmintone – visose kovose iškovojo aukso medalius. Savo kovingumu nenusileido ir imtynių sporto atstovai, kurie žaidynėse pelnė 6 medalius, bei dziudo sportininkai, pelnydami net 9 aukso medalius. Jėgos trikovės turnyre VDU atstovavo Klaudijus Malevskis, kuris nurungdamas visus varžovus, savo pasirodymu suspindėjo ir iškovojo aukso medalį.

VDU sportininkai, iškovoję 29 aukso, 10 sidabro ir 6 bronzos medalius, pasirodė geriausiai iš visų 30 žaidynėse dalyvavusių universitetų ir įsitvirtino galutinių rezultatų lentelės pirmoje vietoje. Antrąją vietą užėmusius Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentus bendroje aukso medalių įskaitoje VDU aplenkė LSU atstovus daugiau nei dvigubai (LSU iškovojo 16 aukso medalių, viso – 37 medalius). 38-ą kartą organizuotose žaidynėse dalyvavo daugiau nei 800 studentų iš Kroatijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos ir Turkijos.

VDU pasiekimai sporte įvertinti Europoje

VDU studentai antrus metus iš eilės yra nenugalimi tarp Baltijos šalių universitetų, 2022 m. Rygoje vykusiose SELL žaidynėse VDU taip pat triumfavo absoliučioje universitetų įskaitoje. Vėliau sekė pergalės Europos universitetų sporto asociacijos organizuojamose žaidynėse (EUSA), taip pat pasiekta pirma vieta absoliučioje įskaitoje tarp Lietuvos universitetų Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) organizuojamuose varžybose. Visi šie pasiekimai buvo įvertinti tarptautiniu mastu – šių metų balandžio mėnesį VDU buvo suteiktas laikinasis Europos universitetų sporto asociacijos asocijuotojo nario statusas. Pagal 2022 metais Europos universitetų žaidynėse pasiektus sportinius rezultatus VDU pateko tarp 10 stipriausių Europos universitetų ir užėmė 9 vietą.

VDU Sporto centro vadovas doc. dr. Vladas Juknevičius pastebi, jog VDU atsiradus Sporto studijų programai, universitete pradėjo studijuoti vis daugiau įvairių sporto šakų ir aukšto meistriškumo sportininkų, kuriems sudaromos geros studijų bei sportavimo sąlygos, padeda pasiekti aukštų rezultatų.

„Pastaruoju metu mūsų universitetas yra ryškus studentiško sporto lyderis Lietuvoje, Baltijos šalyse, o Europoje patenka tarp dešimties, aukščiausius sportinius pasiekimus turinčių universitetų“, – pasiekimais dalinasi V. Juknevičius.

Tačiau VDU Sporto centro vadovas teigia, jog ne vien medalių gausa yra pagrindinis sporto centro ir universiteto tikslas. „Mums yra svarbu sukurti aukšto lygio sporto studijas, kurias pasirinkę studentai turėtų visas galimybes siekti sportinio meistriškumo įvairiose sporto šakose bei dalyvauti įvairaus lygio sporto varžybose“.