VDU Sporto ir sveikatos savaitė: gausus būrys dalyvių ir dėmesys fiziniam aktyvumui

Balandžio 17-20 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įvyko VDU Sporto centro inicijuojama ir organizuojama Sporto ir sveikatos savaitė, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Jau aštuntus metus organizuojamas renginys kasmet suburia visą universiteto bendruomenę ir siekia ugdyti fizinį aktyvumą bei įprotį, rūpintis savo sveikata ir fizine būkle. Visą savaitę VDU Sporto centre vyko įvairių sporto šakų turnyrai bei Sveikatos diena.

VDU Sporto ir sveikatos savaitėje šiemet sudalyvavo gausu būrys dalyvių, kurie savo jėgas pasitikrino 3×3 krepšinio, tinklinio, šachmatų, futbolo, badmintono ir štangos spaudimo bei kulkinio šaudymo varžybose.

Sveikatos dienos metu VDU ŽŪA centriniuose rūmuose įkurtoje fizinio aktyvumo ir sveikatingumo studijoje visi norintys pažinti save ir patyrinėti savo kūno fizinę būklę, turėjo galimybę nemokamai atlikti įvairius testus, nusistatyti savo fizinę jėgą ir įvertinti fizinį išsivystymą, įsivertinti kvėpavimo funkcijos rodiklius, išsimatuoti deguonies prisotinimo lygį arba deguonies kiekį kraujyje, šuolį bei maksimalų deguonies suvartojimą.

Šiais metais renginyje Sveikatos dienai paminėti, apsilankė 42 VDU bendruomenės nariai, dauguma jų – VDU darbuotojai. Sporto centro trenerė Asta Mockienė pasakoja, jog apsilankiusiųjų Sveikatos dienoje sveikumo rodikliai, lyginant su ankstesniais metais, buvo šiek tiek geresni. „Sveikatos dienos metu atlikti tyrimai parodė, kad 65 % dalyvių turi antsvorį, padidėjusį arterinį kraujo spaudimą nustatėme 82% darbuotojų. Tiriant kvėpavimo sistemos sveikatą, nustatėme, jog daugumos darbuotojų rodikliai buvo palankūs sveikatai. Išmatavus plaštakos jėgą, kuri yra svarbus sveikatos indikatorius, nustatėme, kad pas 51% darbuotojų ji buvo nepakankama. Atlikus FMS (Funktional Movement Systems) tyrimą, kuris įvertina žmogaus judesio kokybę, nustatėme, kad 78% tirtų darbuotojų judesių kokybė yra patenkinama, o tai sąlygoja išaugusią traumų riziką“.

VDU sporto centro darbuotojai, kurie buvo šio renginio organizatoriai, konsultavo bendruomenės narius sveikatai palankios gyvensenos ir kitais, aktualiais sveikatos klausimais.