VDU studentų pergalės Pasaulio universitetų žaidynėse: auksinė ir rekordinė K. Teterevkova bei irkluotojų triumfas

Liepos 28 – rugpjūčio 8 dienomis Kinijoje, Čengdu mieste vyko 31-ą kartą organizuojamos  Pasaulio universitetų žaidynės, kuriose dalyvavo beveik 6500 atletų iš 113 šalių. Lietuvos delegaciją sudarė 36 sportininkai: irklavimo, plaukimo, dziudo, fechtavimosi, lengvosios atletikos atstovai ir Lietuvos studentų krepšinio rinktinė. Mūsų šalies ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbę gynė 12 sportininkų, kurie į Lietuvą grįžta su 6 medaliais, iškovotais irklavimo bei plaukimo varžybose.

Po intensyvaus pasiruošimo žaidynėms ir tikėjimo puikiai pasiruošusia bei didžiuliu ryžtu ir kovingumu pasižyminčia irkluotojų delegacija, sportininkai visus nudžiugino ne vienu sėkmingu bei pergalingu pasirodymu, iškovodami 2 aukso ir 1 sidabro medalius. Auksinę pergalę nuskynė Povilas Stankūnas, kuris vienviečių valčių A finale 2000 metrų distanciją įveikė per 6 min. 57,40 sek. ir pasipuošė pirmos vietos apdovanojimu. VDU sportininkė Martyna Kazlauskaitė kartu su Kauno kolegijos atstove Ugne Juzėnaite porinių dviviečių valčių A finale atplaukusios per 7 min. 13,12 sek. aplenkė savo varžoves iš Lenkijos bei Italijos ir tapo čempionėmis. Porinių dviviečių valčių vyrų A finale per 6 min. 27,27 sek. finišavę Mantas Juškevičius ir Floridos technologijų instituto sportininkas Domantas Maročka pasiektu rezultatu nusileido tik varžovams iš Lenkijos ir pelnė sidabro medalius. Penktą vietą vienviečių valčių A finale užėmė Raminta Morkūnaitė.

Povilas Stankūnas

Martyna Kazlauskaitė ir Ugnė Juzėnaitė

Mantas Juškevičius ir Domantas Maročka

VDU studentė ir plaukikė Kotryna Teterevkova Pasaulio studentų žaidynėse dominavo ir sublizgėjo išskirtiniu pasirodymu, kuriuo sužavėjo tiek tautiečius, tiek ir tarptautinę plaukimo bendruomenę. Sportininkė žaidynių metu čempione tapo net triskart: pirmos vietos medalius K. Teterevkova pelnė 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje, kurią nuplaukė per 1 min. 6,74 sek., įvykdė olimpinį normatyvą ir prisijungė prie Lietuvos plaukimo rinktinės, gaudama bilietą į 2024 metų olimpines žaidynes Paryžiuje. 200 m plaukimo krūtine rungtyje sportininkė iškovojo dar vieną aukso medalį, 0,02 sek. pagerino sau priklausiusį šalies moterų rekordą ir įvykdė antrąjį normatyvą į Paryžiaus olimpines žaidynes. Trečiąjį medalį Kotryna pelnė neolimpinėje 50 m distancijoje, kur taip pat pagerino savo asmeninį karjeros rekordą (30,58 sek.).

„Šiose žaidynėse jaučiau mažesnę atsakomybę, kadangi atvykau iš karto po pasaulio čempionato. Jame nepavyko įvykdyti olimpinių normatyvų, tačiau universiada man tapo antruoju šansu, kuris leido man įgyvendinti išsikeltus tikslus. Labai džiaugiuosi iškovojusi net 3 aukso medalius – visų trijų nesitikėjau, tad dabar galiu ramiai ruoštis artėjančiam sezonui“, – apie nuotaikas po žaidynių pasakojo VDU studentė, plaukikė Kotryna Teterevkova.

Kotryna Teterevkova

Lietuvos studentų krepšinio rinktinei atstovavo 5 VDU sportininkai: Marius Valinskas, Ernestas Sederevičius, Vitalijus Kozys, Tomas Zdanavičius ir Dominykas Stenionis. Lietuviai, sužaidę šešis mačus, iškovojo tris pergales (prieš Taivaną, Kiniją, Pietų Korėją) ir patyrė tiek pat pralaimėjimų (prieš Braziliją, Argentiną ir Suomiją). Tačiau Lietuvos studentų rinktinė savo pasirodymą žaidynėse užbaigė sėkmingai – paskutiniame mače rezultatu 99:66 įveikė Pietų Korėjos krepšininkus ir galutinėje rikiuotėje užėmė septintąją vietą.

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė

Pasaulio universitetų žaidynėse kiek prasčiau sekėsi dziudo sportininkams: svorio kategorijoje iki 90 kg Augustas Šlyteris pralaimėjo pirmąją kovą ir iš varžybų pasitraukė po pirmojo rato, panašus likimas ištiko ir Aidą Vasiliauskaitę – svorio kategorijoje iki 63 kg savo pasirodymą sportininkė baigė po pirmojo rato kovos.

Aida Vasiliauskaitė

Augustas Šlyteris

VDU Sporto centro vadovas doc. dr. Vladas Juknevičius, kalbėdamas apie universiteto sportininkų pasiekimus universiadoje, akcentavo, jog pasiektas rezultatas yra geriausias tarp Lietuvos universitetų.

„Didžiuojuosi mūsų studentų pasiekimais, šalies bei VDU garsinimu. Būtent mūsų studentų sėkmingas pasirodymas ir iškovoti medaliai Pasaulio universitetų žaidynėse dalyvavusių šalių rikiuotėje pakėlė Lietuvą į aukščiausią iki šiol kada nors užimtą – 9-ąją vietą. Manau, kad mūsų šaliai tai labai didelis laimėjimas“, – sakė V. Juknevičius. VDU Sporto centro vadovas minėjo, jog šie metai VDU sportininkams itin sėkmingi. Krepšininkai vasarą pergalingai atstovavo universitetui Europos universitetų čempionatuose, kur 5×5 pelnė sidabrą, o 3×3 krepšinyje – aukso medalius.

„Mūsų studentų rudenį laukia Europos paplūdimio tinklinio bei irklavimo čempionatai. Šiose sporto šakose taip pat turime gerų sportininkų, todėl drąsiai galime tikėtis, kad iškovotų medalių skaičius svarbiausiose studentų sporto varžybose dar padidės“, – apie ateities planus kalbėjo V. Juknevičius.

FISU Pasaulio universitetų žaidynės – tai tarptautinė universitetų sporto ir kultūros šventė, suburianti tūkstančius studentų sportininkų. Vienas iš didžiausių ir prestižiškiausių įvairių sporto šakų renginių pasaulyje yra rengiamas kas dvejus metus, skirtinguose miestuose. Vasaros FISU Pasaulio universitetų žaidynės išsiskiria iš kitų tuo, jog žaidynių metu yra integruojami edukaciniai ir kultūriniai aspektai, skatinantys studentus sportininkus iš viso pasaulio suderinti aukštus sportinius pasiekimus su intelektiniais užsiėmimais.

Nuotraukos: Modestas Gailiūnas / LSSA