„Vytis-VDU“ tęsia pasiruošimą naujajam sezonui: komandos strategas tiki jaunatviškos energijos ir patirties deriniu

Karolis Kokoška. Dainiaus Lukšos nuotr.

Prasidedant „7bet-NKL“ sezonui savo pirmųjų rungtynių laukia ir su nauja energija startuoja „Vytis-VDU“ ekipa, kuri, po praėjusiame sezone užimtos devintosios vietos, vėl sieks geriausių rezultatų.

„Vytis-VDU“ naująjį krepšinio sezoną pasitinka išsaugoję komandos strategą Eriką Kučiauską, kuriam talkins individualiųjų įgūdžių treneris Andrius Vaicekauskas bei atletinio rengimo treneris Algirdas Stuknys. Kartu su šiemet komandą papildžiusiais jaunaisiais krepšininkais toliau komandai atstovaus ir savo patirtimi dalinsis du snaiperiai – nuo 2017 metų ekipoje žaidžiantis Šarūnas Vingelis ir penktąjį sezoną komandoje skaičiuojantis Karolis Kokoška.

„Vytis-VDU“ vyr. treneris Erikas Kučiauskas pasakoja, jog komanda kartu pradėjo sportuoti nuo rugsėjo 5 dienos ir jau turėjo penkias bendras pasiruošimo treniruotes.

„Sukomplektuota ekipa jau turi 10–11 žmonių, tačiau dėl žaidėjų stokos negalėjome treniruotis pagal planą – dauguma buvo išvykę į 3×3 Tautų lygos turnyrą, atstovavo rinktinėms, tad tikimės aiškią komandos strategiją ir žaidimą išsigryninti čempionato eigoje“, – apie pasiruošimo etapą pasakoja treneris.

Nors pasiruošimas naujajam sezonui nėra toks sklandus, kaip buvo tikėtasi, treneris pastebi ir džiaugiasi, jog didžioji dalis naujųjų žaidėjų, kurie yra komandos pagrindas, visą vasarą sportavo ir treniravosi su rinktinėmis, tad turi pakankamai gerą fizinę formą ir pasirengimą.

„Komanda yra atjaunėjusi, dega dideliu noru ir laukia artėjančių rungtynių. Kol kas esu patenkintas bendra energija ir mikroklimatu, jaunimas uoliai dirba. O ateityje ekipą įsivaizduoju kaip jauną ir energingą, kurioje visi žaidėjai yra lygiaverčiai. Tikiuosi, kad tarp komandos naujokų ir labiau patyrusių veteranų, tokių kaip K. Kokoška ar Š. Vingelis, kurie Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasižymi viena geriausių metimo technikų, įvyks puiki simbiozė“, – apie komandos ateitį kalba E. Kučiauskas.

E. Kučiauskas priduria, jog komandos veteranai artėjančiame sezone turėtų tapti trenerio pagalbininkais ne tik užribyje, bet ir aikštelėje, pasidalindami asmeniniais patarimais, motyvacija, taip padedant naujokams lengviau adaptuotis: „Komandos senbuviai turi patirties ir puikiai mato, kokie nauji žmonės ateina į komandą ir kaip jie žaisdami kartu galės vieni kitiems padėti bei išnaudoti savo potencialą“.

Prakalbus apie šio sezono komandos tikslus, vyr. treneris E. Kučiauskas pasidalino mintimis, jog tiek žaidėjai, tiek visa komanda nori čempionate ne tik dalyvauti, bet ir kažko pasiekti. Tačiau antrina, jog naujai sukomplektuotai komandai dažnai reikia daugiau negu vieno sezono susižaidimui, susipažinimui su kitų ekipų žaidimu, savo stiprybių ir silpnybių išsigryninimui, taktiniams sprendimams bei siekiui suprasti ir ugdyti individualius kiekvieno žaidėjo meistriškumus: „Žinoma, geriausia yra pirma vieta, tačiau mes pradėsime nuo mažų žingsnių. Kai naujoje komandoje susižaidus atsiranda visapusis bendras supratimas, tada ir žaidimo kreivė kyla“.

„Vytis-VDU“ NKL sezoną spalio 13-ąją pradės rungtynėmis išvykoje su Palangos ekipa „Kuršiai“, o spalio 15 d. pirmąsias rungtynes savo aikštėje sužais su „Atletu“.