Prezidentas V. Adamkus VDU sporto centre pasodino simbolinį ąžuoliuką

Saulėtą spalio 10 d., antradienį, VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre buvo oficialiai atidarytos naujos centro erdvės. Ta proga VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir prezidentas Valdas Adamkus pasodino simbolinį prezidentinį ąžuoliuką, žymintį sporto centro link vedančią ąžuolų alėją.

Anot VDU rektoriaus prof. J. Augučio, lietuviams medžio pasodinimas apskritai turi simbolinę reikšmę, o sporto centre pasodinta visa ąžuolų alėja dar labiau įprasmins centro veiklą ir burs bendruomenę.

„Šios erdvės, prie kurių atsiradimo prezidentas Valdas Adamkus labai daug prisidėjo, jau duoda didžiulę naudą – čia buriasi komandos ir kyla jų meistriškumas“, – pasak J. Augučio , tai atsispindi ir universiteto sportininkų rezultatuose: šiais metais pagal pelnytų medalių skaičių VDU pateko į geriausių Europos universitetų dešimtuką.

Tuo metu prezidentas V. Adamkus džiaugėsi, kad sporto centre studentams yra sudarytos geriausios sąlygos, kad jie galėtų tobulėti ir laimėti varžybose. „Tai turi būti traukos centras ir paskatinimas Lietuvos jaunimui domėtis sportu, tobulėti ir tuo pačiu garsinti Lietuvos vardą“, – sakė V. Adamkus, visą savo gyvenimą skyręs sportui, o ypatingai – lengvajai atletikai.

Po naujų erdvių, tarp kurių – visai neseniai atidaryta paplūdimio tinklinio aikštelė ir beisbolo aikštė, pristatymo, įvyko studentų sportininkų apdovanojimai.

VDU rektorius J. Augutis ir Prezidentas V. Adamkus padėkojo studentams, kurie ne tik kėlė universiteto vėliavą Europos universitetų čempionatuose, bet ir savo laimėtais medaliais džiugino universiteto bendruomenę bei garsino VDU vardą užsienyje.

Buvo pasveikinti aukso medalius iškovoję 3×3 krepšinio rinktinės sportininkai, irkluotojai ir paplūdimio tinklinio atstovai. Taip pat sidabro medalius pelnę krepšininkai bei irkluotoja Raminta Morkūnaitė.

VDU rektorius, įprasmindamas universiteto sporto partnerystes, VDU šimtmečio medaliais apdovanojo Kauno žalgirio klubą, Lietuvos krepšinio federaciją, Lietuvos 3×3 krepšinio asociaciją, Lietuvos irklavimo federaciją, Lietuvos futbolo federaciją ir Lietuvos tinklinio federaciją.

Plečiant partnerių ratą antradienį buvo pasirašytos trys naujos bendradarbiavimo sutartys: prie VDU sporto partnerių prisijungė Lietuvos beisbolo asociacija, Lietuvos plaukimo federacija ir Lietuvos profesionalių krepšininkų asociacija.