VDU pelnė aukso medalį Pasaulio universitetų 3×3 krepšinio čempionate

Nuotrauka: EUSA – European University Sports Association

Lapkričio 10-12 dienomis Katare, Doho mieste vykusiame FISU pasaulio universitetų 3×3 krepšinio čempionate Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) trijulių ekipa pirmąjį kartą iškovojo aukso medalį. Lietuvos ir universiteto vardą apgynė bei ant čempionų pakylos lipo VDU komandos žaidėjai Augustinas Mikštas, Gabrielius Čelka, Eimantas Žilius ir Nojus Lebskas.

Septintą kartą rengiamame FISU pasaulio universitetų 3×3 krepšinio čempionate dalyvavo 12 moterų ir 12 vyrų komandų, kurios 3 dienas varžėsi dėl aukščiausių rezultatų ir geriausiųjų titulo.

VDU ekipa grupių etape žaidė užtikrintai – A grupės turnyrinėje lentelėje užėmė pirmąją vietą, įveikę Austrijos Monash universiteto krepšininkus (22:4) ir Ganos Cape Coast universiteto sportininkus (21:12).

Ketvirtfinalio kovoje lietuviai susitiko su Meksikos UACJ universiteto trijulių krepšininkais, kuriuos nugalėjo rezultatu 21:15, pusfinalio akistatoje su Paulistos universiteto (Brazilija) krepšininkais VDU šventė užtikrintą pergalę (18:15). Finale VDU gerokai pranoko Sidnėjaus universiteto (Australija) komandą nuo pat rungtynių pradžios ir atsirevanšuodami už praėjusių metų pralaimėjimą, iškovojo pergalę rezultatu 21:12.

VDU krepšininkų pergalė plačiai nuskambėjo ir pasaulio žiniasklaidoje: